1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller Pdf indir

Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller Pdf indir
0

Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller pdf indir, türünde kaleme alınan Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller kitap ile ilgili özet bilgiler. Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller kitabı yazar Andrey Markoviç Sagalayev tarafından kaleme alınmıştır. Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller kitabın Türkçe Bilge Kültür Sanat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller pdf oku, Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller PDF yandex, Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ural-Altay Mitolojisinde Arketipler ve Semboller PDF Oku

Türk halklarının dünya görüşünü, dünyayı algılamasını ve şekillendirmesini ortaya koyan mitolojik olaylar ve bu olaylara yüklenen semboller, Türk kültürü ve inancı ile ilgili geniş bilgiler vermesi sebebiyle mühimdirler. Ural halklarının mitolojileri de Türk kültür ve inancı hususunda kıymetli bilgiler içermektedir. Ülkemizde her ne kadar Ural-Altay mitolojileri hususunda eserler kaleme alınmış olsa da bunlar destan ve efsaneleri anlatmakla sınırlı kalmaktadır. Ayrıca Ural halklarının mitolojileri hususunda ülkemizde yeteri kadar eser de ortaya konulmamıştır.

   Sagalayev’in kaleme aldığı bu eser Ural-Altay halkları mitolojilerini anlatmasının yanında mitolojilerde bulunan arketipler ve semboller konusunu da içermesinden dolayı önem arz etmektedir. Sagalayev, bu eserinde Ural halkları içindeki mitolojileri, mitolojik olarak dünya görüşleri etrafında şekillenen arketipleri ve sembolleri anlatırken bunun yanı sıra Ural-Altay halkları içinde mitolojide yaşanan birtakım mühim uygunluk ve paralellikleri de vurgulamakta, Ural ve Altay halklarının mitolojik konularda birbirinden farklı olmadıklarını belirtmektedir.

   Bu araştırmanın düşünce dünyamızın oluşumunda mühim bir yer tutan mitolojinin daha iyi bilinmesinı sağlayacağı düşüncesindeyiz. Söz konusu eserin okuyuculara faydalı olması temennisiyle…