1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları Pdf indir

Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları Pdf indir
0

Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları kitap ile ilgili özet bilgiler. Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları kitabı yazar Umberto Arte tarafından kaleme alınmıştır. Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları kitabı 384 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları pdf oku, Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları PDF yandex, Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Umberto Arte ile Sanat 3: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Sanat Akımları PDF Oku

“Sanata gerçek gücünü veren şey, sıradan olanı en yüce duyguyla ele almaktır.”

Jean-FrançoIs Millet

Barbizon Ekolü’nün öncü ismi Millet’nin zorlu yaşam mücadelesi. Devrimlerle çalkalanan Avrupa’nın karışık siyasi ortamı ve Barbizon Ekolü’nün kuruluş hikâyesi. Millet’nin Théodore Rousseau ve Gustave Courbet gibi çağdaşı ressamlarla olan ilişkisi ve Sürrealizm’in mühim ismi Salvador Dalí üzerindeki yoğun etkisi. Resimlerinin derinlerindeki şifreler ve çocukluğuna ilişkin izler.

Fransız Realizmi’nin mühim ressamı Jules Breton’un kırsal yaşamın güzelliğini ve asaletini yücelten enfes fotoğrafları ve kendisi gibi kabiliyetli kızı Virginie Demont-Breton’un anne, çocuklar ve balıkçılar üzerine yaptığı çalışmalar. Van Gogh’un Jules Breton ile tanışabilmek için gösterdiği insanüstü çaba.

Modern resmin babası Cézanne’ın Émile Zola ile olan arkadaşlığı, Kübizm’e giden yolda Picasso üzerindeki etkisi ve Camille Pissarro gibi Empresyonistlerle olan derin bağı. Resimlerindeki modern resmi tetikleyen geometrik formlar.

Romantizm’in karanlık çocuğu Francisco Goya’nın uzun sanat yaşantısı, mitolojik ve tarihi eserlerinin çok yönlü incelemeleri. Goya’nın yaşamına ilişkin doğru bilinen yanlışlar. Saray ressamı olmasına karşın toplumsal olaylar karşısındaki hassaslığı, hicivsel fotoğraflarınin şifreleri.

Ve ismi Empresyonizm’le özdeşleşen Monet’nin yaşantısı, eserlerinin geniş bir şekilde incelemeleri. Soyut resmin mühim ismi Vasili Kandinski üzerindeki etkisi, Édouard Manet, Frédéric Bazille ve Edgar Degas’yla olan arkadaşlığı, Empresyonizm’in ayırt edici özellikleri.

Tüm bunların yanında Paul Signac ve Charles Gleyre gibi sanatçıların eserleri ve sanatlarının püf noktaları da bu kitapta. Umberto Arte ile Sanat 3 siz değerli okurlarımıza eşsiz bir sanat okuması vaat ediyor.