Pdf Kitap Arşivi

Üç Kız Kardeş Pdf indir

Üç Kız Kardeş pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Üç Kız Kardeş kitap ile ilgili özet bilgiler. Üç Kız Kardeş kitabı yazar Anton Pavloviç Çehov tarafından kaleme alınmıştır. Üç Kız Kardeş kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Üç Kız Kardeş kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Üç Kız Kardeş pdf oku, Üç Kız Kardeş PDF yandex, Üç Kız Kardeş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Üç Kız Kardeş PDF Oku

Çağdaşı, oyun yazarı Sergey Naidyonov, Çehov’a yazdığı bir mektupta Üç Kız Kardeş’ten söz eder: “Oyunu izledikten sonra birden yaşama, yazma, daha çok çalışma isteğine kapıldım… oysa oyun acı ve kederle doluydu. Tuhaf, iyimser… teskin edici bir acı.”

Çehov Üç Kız Kardeş’te 20. yüzyılın başında Rusya’da bunun bunun yanındalıklı sınıfların inişe geçmesiyle yüzleşmeye çalışan aristokrat Prozorov ailesinin öyküsünü anlatır. Moskova’da büyümüş üç kız kardeş; Olga, Mâşa ve İrina on bir senedir ufak bir taşra kasabasında yaşamaktadır. İnce zevklerine ve hassasklarına daha uygun bir hayat düşlerini simgeleyen Moskova’ya dönüş umutları, amansızca akıp giden gerçek hayatla bir hayli etkili bir tezat içindedir.

Yazılışından bir yıl sonra, 1901’de Moskova Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen Üç Kız Kardeş modern tiyatronun kilometretaşlarından biridir.

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu