1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik Pdf indir

Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik Pdf indir
0

Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik pdf indir, türünde kaleme alınan Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik kitap ile ilgili özet bilgiler. Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik kitabı 416 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik kitabın 1. Basım Ketebe tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik pdf oku, Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik PDF yandex, Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Üç Elma – Mitoloji Folkor ve Fantastik PDF Oku

Gökten üç elma düşmüş…
İnsan anlatır. Anlata anlata anlar, büyür, gelişir. İnsanlık var olduğu günden bu yana anlatılagelen hikâyelerden bir araya gelen bir derlemenin içinde yaşar. Anlatılan hikâyelerin kadim şekilleri olan folklorik ögeler, mitoloji parçaları ve ondan türeyen fantazma hem insanlığın ortak bilincini ifade eder hem de metafizik alanın sınırlarında gezinerek bizi ifade edilemeyen o büyülü coğrafyaya çağırır.

Üç Elma, Çağdaş Türk öyküsünün mitolojiyle, halk hikâyeleriyle ve fantastikle ilişkisine mercek tutmaya çalışıyor. Bu derlemede kavramsal çerçeveyi ve tarihsel arka planı sunacak giriş niteliğinde yazıların ardından teorik çalışmalar modern, postmodern ve meta-anlatılardaki mitsel, folklorik ve fantastik ögelerin kullanımlarını ve işaret ettikleri anlam halelerini göstermeye çalışıyor. En son da Türk edebiyatında bu kaynakların nasıl kullanıldığını ve dönüştüğünü gösteren denemelere yer veriliyor. 

…biri anlatanın, biri dinleyenin, bir diğeride kahramanın başına.