1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türlerin Kökeni Pdf indir

Türlerin Kökeni Pdf indir
0

Türlerin Kökeni pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Türlerin Kökeni kitap ile ilgili özet bilgiler. Türlerin Kökeni kitabı yazar Charles Darwin tarafından kaleme alınmıştır. Türlerin Kökeni kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Türlerin Kökeni kitabın Ciltsiz Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türlerin Kökeni pdf oku, Türlerin Kökeni PDF yandex, Türlerin Kökeni PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türlerin Kökeni PDF Oku

İlk basımı 1859’da Londra’da yayımlanan Türlerin Kökeni, dünyamızın bilim ve kültür tarihini değiştiren kitapların başında gelir. Darwin’in 20 yıllık araştırması sonucu yaşanan ve evrimin mekanizmalarını açıklayan Türlerin Kökeni yalnızca biyoloji bilimlerinin değil, bunun yanı sıra tüm doğa bilimlerine ve edebiyattan felsefeye tüm insanlık kültürüne yeni bir bakış kazandırarak, 

insanın dünyayı anlama macerasında bir dönüm noktası oldu. 

Türlerin Kökeni’nin bu çevirisi, Darwin’in ilk baskısındaki birkaç ufak dizgi hatasını düzelttiği ikinci baskıdan yapıldı. 

 

“Zaman içinde Darwinci devrim, dünya üzerindeki her eğitimli insanın aklında ve kalbinde emin ve sorunsuz bir biçimde yerini alacaktır, fakat bugün, Darwin’in ölümünün üzerinden bir asırdan fazla zaman geçmesine rağmen, hâlâ onun parmak ısırtan çıkarımlarla dolu ifadelerini tam anlamıyla hazmedebilmiş değiliz.”

–Daniel Dennett, Darwin’in Tehlikeli Fikri-

 

“Darwinci kuram yalnızca üstün bir açıklama gücüne sahip olmakla kalmaz; açıklamasındaki ekonomikliğin güç dolu bir zarafeti, dünyanın en unutulmaz başlangıç mitlerine bile üstün gelecek şiirsel bir güzelliği mevcuttur.”

–Richard Dawkins, Cennetten Akan Irmak-

 

 “Hiçbir bilimsel devrim öncedenki alışkanlıklarımızı ve kanaatlerimizi değiştirmek yönünden Darwin’in buluşuyla karşı karşıya geldirılamaz… Darwinci evrim çok derin bir biçimde, kendi varlığımız ve özümüze ilişkin algılarımızda ve bilimin işaret ettiği benzer sorular hususunda da bir devrim yaratmıştır: Biz kimiz? Buraya nasıl geldik? Diğer yaratıklarla ilişkimiz nedir?”

–Carl Zimmer, Evrim: Bir Fikrin Başarısı-