1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türklerin Şeytani Masalları Pdf indir

Türklerin Şeytani Masalları Pdf indir
0

Türklerin Şeytani Masalları pdf indir, türünde kaleme alınan Türklerin Şeytani Masalları kitap ile ilgili özet bilgiler. Türklerin Şeytani Masalları kitabı yazar Seçkin Sarpkaya tarafından kaleme alınmıştır. Türklerin Şeytani Masalları kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Türklerin Şeytani Masalları kitabın Türkçe Karakum tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türklerin Şeytani Masalları pdf oku, Türklerin Şeytani Masalları PDF yandex, Türklerin Şeytani Masalları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türklerin Şeytani Masalları PDF Oku

Türk halk inançlarındaki korkutucu figürlerin bilinen emsallari hayli köklü ve geniş bir konunun görünen yüzüdür. Dışarıdan bakan bir göz bu köklerin mecrasını takip ettikçe, geçtiği coğrafyaları, temas ettiği kültürleri gördükçe karşısına çıkan isimler, tabirler ve hikâyeler karşısında hayranlığı ve ürpertiyi aynı anda yaşayacaktır.

Okuyucu, Seçkin Sarpkaya’nın “Türkiye Sahası Masal ve Efsanelerinde Demonolojik Varlıklar” adlı araştırmasının rehberliğinde insanın hem merak duygusunu hem de korkularını kamçılayacak bu zengin sahayı ziyaret etme olanağı buluyor.

Bu kitap halk bilimi araştırmacıları ve halk bilimi dersi alan öğrenciler kadar Türkiye sahasındaki bir masalın, efsanenin ardına takılıp başka diyarların, uzak ama tanıdık kültürlerin tesirini keşfetmek, masalların ve efsanelerin içinde dolaşmak isteyenlerin, devlerin, perilerin, ejderhaların, cinlerin izinden gidebilecek meraklı okurların, duvarda asılı Şahmaranların, fırtınalı gecelerde kükreyen cadıların, gelinlerin canını çalan alkarılarının hikâyelerini öğrenmek isteyen okurlar için de mühim ve hayli zengin bir araştırma.