1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar Pdf indir

Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar Pdf indir
0

Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar pdf indir, türünde kaleme alınan Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar kitap ile ilgili özet bilgiler. Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar kitabı yazar Nuray Balakalı tarafından kaleme alınmıştır. Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar kitabın Hermes Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar pdf oku, Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar PDF yandex, Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar PDF Oku

Mitolojiler, ritüeller ve simgeler, geleneksel kültürün oluşumu ve kuşaktan kuşağa aktarılması hususunda çok mühim işlevlere sahip üç temel unsurdur. Binlerce yıl önce bilinçaltında bir araya gelen ve kolektif bellekten çıkıp, arketipler ile gerçek yaşama dahil edilen bu kavramlar, toplumlara göre değişiklik gösterse de aslında “insanlığın ortak mirasıdır.”

Kültürel mirasın muhafaza edilmesi anlaşmasi, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından, 17 Ekim 2003 tarihli 32. Genel Konferansı’nda kabul edilmiştir. Somut olmayan kültürel miras toplulukların, grupların ve kimi durumlarda bireylerin, kültürel miraslarının bir parçası olarak tanımladıkları uygulamalar, temsiller, anlatımlar, bilgiler, beceriler ve bunlara ilişkin araçlar, gereçler ve kültürel mekânlar manasına gelmektedir.

“Tamga” adı verilen ve Türklerin bir anlamda “kimlik belgesi” niteliğinde olan simgelerin, mitolojiler bağlamında incelenmesi ve çözümlemesinin yapıldığı bu kitap, Türk kültürü ve tarihine değişik bir bakış açısı kazandırması yönünden bunun bunun yanındalık taşımaktadır.

Sayfa Sayısı: 132

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Hermes Yayınları