1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türkiye’nin Yakın Tarihi Pdf indir

Türkiye’nin Yakın Tarihi Pdf indir
0

Türkiye’nin Yakın Tarihi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Türkiye’nin Yakın Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Türkiye’nin Yakın Tarihi kitabı yazar İlber Ortaylı tarafından kaleme alınmıştır. Türkiye’nin Yakın Tarihi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Türkiye’nin Yakın Tarihi kitabın Kronik Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türkiye’nin Yakın Tarihi pdf oku, Türkiye’nin Yakın Tarihi PDF yandex, Türkiye’nin Yakın Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türkiye’nin Yakın Tarihi PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

“Osmanlı İmparatorluğu gürültüyle ve aniden ortadan kalktı. Büyük imparatorluklar artlarında üç-beş yıllık değil, yüz yıllık sancılar bırakır.”
“İttihatçılar vatanseverdi, bu onların hem gücüydü hem de hatalarının bir nedeni.”
“Türkiye’de iktidar çevreleri Atatürk’ün büyük iddia ve heyecanını anlayamamıştır. Hâlâ da Türk akademi dünyası bu yolda topal adımlarla ilerlemektedir.”
“Türk toplumu yeryüzü tarihinin en büyük devrimini yaşayan yerkürenin devlerine karşı varlık mücadelesi vermiştir.”

“6-7 Eylül hadiseleri, Varlık Vergisi ile birlikte yakın tarihin en büyük sorun çıkaran iki tertibidir. Tertiplerin akışına sorumlular bile hâkim olamamıştır.”

“Türkiye anayasaları boyuna yenileniyor. Yenilenmeyen politikanın örgütlenme şekili ve eğitimidir.”

İLBER ORTAYLI

 

 

Eserleriyle Türkiye’nin yakın tarihine en kuvvetli feneri tutan İlber Ortaylı; gündemden düşmeyen anayasa tarihimizden seçimlere, Birinci Dünya Savaşı’nın acı sonuçlarından İkinci Dünya Savaşı’ndaki denge politikasına, Enver Paşa’nın komutanlığından İsmet İnönü – Adnan Menderes çatışmasına, İran, Irak, Suriye ilişkilerinden ABD, Rusya ve Avrupa Birliği politikasına, askeri darbelerden eğitim sistemimize kadar bir çok hususta yakın tarihimizin dönüm noktalarını değişik bir bakış açısıyla ve olağanüstü analizleriyle konu alıyor.

Türkiye’nin Yakın Tarihi, geleceğimizi sağlıklı biçimde kurmak adına geçmişimizde neler olup bittiğini tüm ayrıntı kısmıyla merak edenler için benzersiz bir şaheser.