1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım Pdf indir

Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım Pdf indir
0

Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım pdf indir, türünde kaleme alınan Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım kitap ile ilgili özet bilgiler. Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım kitabı yazar Prof. Dr. Bahaeddin Ögel tarafından kaleme alınmıştır. Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım kitabı 1517 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 16 x 24 ebatında olan Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım kitabın 1. Basım Altınordu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım pdf oku, Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım PDF yandex, Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türk Mitolojisi Seti – 1.2.Cilt Takım PDF Oku

Büyük devlet yaşamı yaşamış Türkler ile dağlar, vadiler, hatta tundralar içinde sıkışıp kalmış Türkler içinde, bazı gelişme ve değişmeler olmuştur. Bunları, önemle göz önünde tutmak gerekmiştir. Lakin her hususta Anadolu, başlıca çıkış ve dönüş noktamız olmuştur. Proto-Türk düşüncenin derinliklerine inip, en eski izlerini arama, başlıca amacımız haline gelmiştir. Bunun için de, dış kültür tesirlerini ayıklamak gerekmiştir. Bunun bunun yanında, Altaylar gibi soyutlanmış Türk bölgelerinde, sonradan girmiş hurafeler de ayıklanmıştır. Çünkü Türk düşüncesi, gerçekçi çizgiden, pek ayrılmamıştır.

Türklerin yazılı ve sözlü olarak köklü ve zengin bir mitolojisi mevcuttur. Bu zenginliklerin tespiti, kayda alınması ve sonraki nesillere ulaştırılması son derece mühimdir. Prof. Dr. Bahaeddin Ögel’in ömrünü vererek iki cilt şekilinde hazırladığı “Türk Mitolojisi” başlıklı eserini gelecek nesillere ulaştırılması gerçekten güzel bir örnektir. Gerçek anlamda geçmişe ve geleceğe ışık tutmaktadır.