1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türk – İslam Sanatları Tarihi Pdf indir

Türk – İslam Sanatları Tarihi Pdf indir
0

Türk – İslam Sanatları Tarihi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Türk – İslam Sanatları Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Türk – İslam Sanatları Tarihi kitabı yazar Bilal Gök tarafından kaleme alınmıştır. Türk – İslam Sanatları Tarihi kitabı 208 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 23,5 ebatında olan Türk – İslam Sanatları Tarihi kitabın 1. Basım Malatya Fidan Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türk – İslam Sanatları Tarihi pdf oku, Türk – İslam Sanatları Tarihi PDF yandex, Türk – İslam Sanatları Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türk – İslam Sanatları Tarihi PDF Oku

Sanat eserleri, geçmişle gelecek içinde kurulmuş en mühim köprülerdir. Bu nedenle ecdat yadigarı eserlerimizin muhafaza edilmesi, en az yurt savunması kadar mühimdir. Çünkü bunlar, üzerinde bin senedir yaşadığımız kutsal vatanımızın mühürleri, tapuları ve kimlikleridir. Bunların kaybedilmesi demek, yeni neslimizin tarihi ve manevi hafızadan mahrum kalması demektir.

Maalesef Türk ve İslam dünyası, geçmişte Batılılar tarafından yürütülen Haçlı seferleri ve akabinde vuku bulan Moğol saldırıları sebebiyle, şanlı tarihinde sahip olduğu eserlerin birçoğunu kaybetmiştir. Günümüzde İslam coğrafyasında hâlâ devam eden savaşlar, iç çatışmalar, yönetim istikrarsızlıkları, yoksullik ve büyük göç meselesi gibi durumlar yeni İslami eserlerin meydana gelişini engellediği gibi, mevcutların muhafazasını da zora sokmaktadır.