1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Toprak Faunası Pdf indir

Toprak Faunası Pdf indir
0

Toprak Faunası pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Toprak Faunası kitap ile ilgili özet bilgiler. Toprak Faunası kitabı yazar Mete Mısırlıoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Toprak Faunası kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Toprak Faunası kitabın Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Toprak Faunası pdf oku, Toprak Faunası PDF yandex, Toprak Faunası PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Toprak Faunası PDF Oku

Toprak tek başına büyük bir ekosistemdir. Fotosentez veya madde döngüleri gibi tüm canlıları ilgilendiren yaşamsal olaylar mühim ölçüde toprağa bağlı olarak gerçekleşir.

Bunun bunun yanında toprak, birden fazla hayvan grubu için yaşam ortamıdır ve bu hayvan grupları doğadaki besin ağı başta olmak üzere sözü edilen yaşamsal hadiselerin çok mühim birer parçasıdırlar.

Ayrıca birden fazla toprak hayvanının, toprak verimi ve ürün değeri üzerinde, olumlu veya olumsuz etkileri mevcuttur. Misal verilecek olursa toprakta yaşayan bir çekirge türü olan danaburnu mühim bir tarım zararlısıyken topraksolucanları gibi bazı hayvanların tarım ürünlerinin değerini yükselttikleri, bitki kök hastalıklarında düşüşe yol açtıkları, çayır ve meralarda bitki verimini artırdıkları bilinir.

Aslını söylemek gerekirse tüm karasal türler, hatta bir çok sucul tür dolaylı da olsa toprakla ilişkilidır. Lakin yaşamının tümünü veya belirli bir evresini, toprak içinde geçiren ve toprak içinde yuva yapan gruplar toprak faunası kapsamına girer. Elinizdeki kitapta, bu kapsama giren hayvan grupları, kısa bilgiler ve bu bilgileri destekleyen fotoğraflar yardımıyla tanıtılmaya çalışılmıştır.

Sayfa Sayısı: 88

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık