Roman Kitapları

Tokyo Gul 1. Cilt Pdf indir

Tokyo Gul 1. Cilt pdf indir, türünde kaleme alınan Tokyo Gul 1. Cilt kitap ile ilgili özet bilgiler. Tokyo Gul 1. Cilt kitabı yazar Sui İşida tarafından kaleme alınmıştır. Tokyo Gul 1. Cilt kitabı 12,5 x 18 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2015 ebatında olan Tokyo Gul 1. Cilt kitabın Türkçe Gerekli Şeyler tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tokyo Gul 1. Cilt pdf oku, Tokyo Gul 1. Cilt PDF yandex, Tokyo Gul 1. Cilt PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tokyo Gul 1. Cilt PDF Oku

Tokyo Gûl, İşida Sui tarafından yazılan ve çizilen, Shueisha Yayıncılık tarafından 8 Eylül 2011 – 18 Eylül 2014 tarihleri içinde basılan, psikolojik, korku, dram, doğaüstü, aksiyon türünde 14 ciltlik bir manga serisidir. Serinin öncesini konu alan “Tokyo Gûl: JACK”, sonrasını konu alan “Tokyo Gûl:re” mangaları ile “Tokyo Gûl” ve “Tokyo Gûl √A” olarak adlandırılan 2 sezon, 24 bölümlük animesi mevcuttur.

 

Seri, Tokyo’da olan garip cinayetlerle başlar. Cinayet mahali ve delilleri inceleyen polis, faillerin insan yiyen gûllar olduğu sonucuna varmıştır. Tokyo sakinlerine korku salan bu canavarların gündüzleri nasıl saklandıkları, avlarını nasıl seçtikleri ve neden yedikleri bilinmemektedir. Manganın başkahramanı Ken Kaneki ve üniversite arkadaşı Hide, gûlların gündüzleri insan gibi davranarak, bireylerin arasına karışıp yaşadıklarını düşünmektedir.

 

Kitap okumayı seven Kaneki, çok fazla gittiği kafede kendisi gibi kitap okumayı seven bir kızla karşılaşır. Rize adındaki bu güzel kızla birlikte güzel bir gün geçiren Kaneki, onu evine bırakırken bu güzel kızın gerçek kimliği öğrenir ve şok olur. Rize, son haftalarda sıklaşan cinayetlerin faili gûldur. Kaneki’yi yemek için böyle bir tuzak kurmuş olan Rize, iştahla avını parçalarken yanlarındaki inşaattan düşen demirler sebebiyle ölür.

Rize’nin iç organlarının kendisine nakledilmesiyle hayatta kalan Kaneki, yarı insan/ yarı gûl bir varlık olur. Yeni kimliğini kabullenemeyen Kaneki, kendini, gûlların peşindeki polisler, polislerin peşindeki terörist gûllar ve bu karmaşa içinde insanlarla huzur içinde yaşamak isteyen gûlların dünyasında bulur. Yeni tanıştığı insanlara hızlı bir şekilde güvenmek gibi kötü bir özelliği olan Kaneki’nin başı beladan kurtulmayacaktır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu