1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi Pdf indir

Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi Pdf indir
0

Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi kitap ile ilgili özet bilgiler. Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi kitabı yazar Galenos tarafından kaleme alınmıştır. Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi kitabı 13,5 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi kitabın Pinhan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi pdf oku, Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi PDF yandex, Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tıp Sanatının Anayasası Tıp Sanatı Glaukona Tedavi Yöntemi PDF Oku

“Galenos ilk kez tıp yazarıydı ama zamanının felsefe tartışmalarına büyük ilgisi ve etkisi vardı. Çok sayıda mantık ve etik kitabı yazdı, tıbbı-bilimsel yazılarında bu konuları ve başka felsefe meselelerini de –özellikle epistemoloji, doğal dünya çapında nedensellik, zihin felsefesi- ele aldı. Tıbbi ve bazı bağlamlarda felsefi çalışmasının Ortaçağda hatta ardından bile Avrupa’da ve (Arap-İslam dünyasına aktarılmasıyla) Avrupa dışında muazzam etkisi oldu. Bilimsel Devrimden bu yana entelektüel dünyanın büyük ölçüde göz ardı ettiği Galenos, özellikle bilimsel bilgi hususunda çalışmaları, mantığa katkısı, etik ve ahlak, psikoloji ve zihin-beden problemi tartışmalarıyla yakın tarihte akademisyenlerin bir hayli dikkatini çekti. 
Galenos antik Batının çok üretken entelektüellerinden biridir, (günümüze yalnızca Arapça, Süryanice, İbranice yahut Latince çevirileri gelen başka birkaç eserlerle birlikte) 21 cilt eseri mevcuttur, standart Yunanca basımında kitaplarının her biri kabaca 1000 sayfayı bulur.” 
Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı ve Glaukon’a Tedavi Yöntemi metinlerini içeren bu derleme, Yunan tıbbının Hippokrates ile birlikte en büyük iki sütunundan birisi olan Galenos’un hem teorilerini hem de pratiklerini en belirgin haliyle gözler önüne serer.  

 

 

Editör: Adem Beyaz