1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tez – Antitez – Sentez Pdf indir

Tez – Antitez – Sentez Pdf indir
0

Tez – Antitez – Sentez pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Tez – Antitez – Sentez kitap ile ilgili özet bilgiler. Tez – Antitez – Sentez kitabı yazar Selim Turan tarafından kaleme alınmıştır. Tez – Antitez – Sentez kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Tez – Antitez – Sentez kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tez – Antitez – Sentez pdf oku, Tez – Antitez – Sentez PDF yandex, Tez – Antitez – Sentez PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tez – Antitez – Sentez PDF Oku

Turan’ın altmış yıla yayılan sanat macerasınin tez, antitez, sentez kavramlarıyla örülmüş bir bütünlük olarak meydana geldiğinı göze çarpıyor. Bir ressam olarak Turan, yapmacık sözü değil esinlendirici, açık seçik formu aradı. Kurgularıyla, renk bütünlükleriyle bir atmosfer oluşturmayı başaran soyut kompozisyonları, onun özverili çabasının ürünüdür. Sanatçı bu sayede, kütlesel formların egemen olduğu yalın, benzetmelere yer vermekten kaçınmayan, renk yönünden çoğu kez siyah ve koyu tonların hâkim olduğu bir görsel dil geliştirdi. Kendini farklı stillere zorlamadı; içinden geldiği gibi belli bir çizgisellikten uzakta çalıştı. Kompozisyonlarını tekrar etmekten kaçınmaması, formlarını hem figüratif hem de soyut imgelere göre kurgulaması, onun belirgin özellikleri içindedır.

1947 ile 1960 içinde Paris’te sanat yaşamının en üst noktasına çıkarak birbirinden enteresan deneylere giren sanatçı, soyut fotoğraflarınde geliştirmiş olduğu ifade zenginliğiyle Modern Türk resminde bunun bunun yanındalıklı bir seviyeye sahiptir.

Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları