1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Teolojik-Politik İnceleme Pdf indir

Teolojik-Politik İnceleme Pdf indir
0

Teolojik-Politik İnceleme pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Teolojik-Politik İnceleme kitap ile ilgili özet bilgiler. Teolojik-Politik İnceleme kitabı yazar Benedictus De Spinoza tarafından kaleme alınmıştır. Teolojik-Politik İnceleme kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Teolojik-Politik İnceleme kitabın Dost Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Teolojik-Politik İnceleme pdf oku, Teolojik-Politik İnceleme PDF yandex, Teolojik-Politik İnceleme PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Teolojik-Politik İnceleme PDF Oku

Teolojik-Politik İnceleme, üç yüz yıldan fazla bir süre önce yazıldığında, “dinini inkar eden Yahudi’nin cehennemde şeytanla birlikte yazdığı kitap” diye adlandırılmıştı. Bugün, yine, farklı sözcüklerle de olsa benzer eleştirilerle karşılaşabilir. Belki de, manidar olan, düşünce tarihinin en fazla tepki almış kitabının, ilk satırından son satırına dek, tavizsiz bir ifade özgürlüğü ve demokrasi savunusu olmasıdır. Spinoza, ifade özgürlüğüne din adına veya devlet adına getirilen sınırlar kaldırılmadan demokrasiden sözedilemeyeceğini, demokrasinin insan doğasına en uygun rejim, demokratik bir siyasi bütünün gerçek amacının da özgürlük olduğunu yüzseneler önce söylemişti. Modern zihniyeti sorgulamanın, insanı bir kölelikten kurtarırken, bu kez dinsel köleliğin kucağına düşürmek manasına gelmediğini de…

Teolojik-Politik İnceleme, Latince Fokke Akkerman edisyonunu temel alan Jacqueline Lagrée ve Pierre-François Moreau’nun yaptıkları Fransızca çeviriye (1999) dayanmaktadır. Ayrıca, Charles Appuhn’ün artık klasikleşmiş Fransızca çevirisine de karşı karşıya geldirma için başvurulmuştur. Metnin redaksiyonu Atilano Dominguez’in İspanyolca, Carl Gebhardt’ın Günter Gawlick tarafından gözden geçirilmiş Almanca ve Michael Silverthorne ile Jonathan Israel’in İngilizce çevirileriyle karşı karşıya geldirılarak yapılmıştır. Spinoza’nın kullandığı kavramları tutarlı ve bütünlüklü bir biçimde karşılayabilmek için Latince özgün metinden de yararlanılmıştır.

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Dost Kitabevi