1. Anasayfa
  2. Roman Kitapları

Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları Pdf indir

Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları Pdf indir
0

Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları pdf indir, türünde kaleme alınan Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları kitap ile ilgili özet bilgiler. Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları kitabı yazar Herge tarafından kaleme alınmıştır. Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları kitabı 62 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 22 x 29,5 ebatında olan Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları kitabın 1. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları pdf oku, Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları PDF yandex, Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tenten Tibet’te – Tenten’in Maceraları PDF Oku

Yirminci yüzyıl Avrupa çizgi romanlarının en ünlüleri içinde sayılan Tenten’in Maceraları bütün dünya çapında bilinen ve zevkle okunan bir macera dizisi. Çizer George Remi, diğer ismiyle Hergé’nin başyapıtı sayılan bu çizgi roman heyecan, mizah ve ince ayrıntılarla dolu sayfalarıyla okurlarına dünyayı dolaştırıyor.
Belçikalı bir gazeteci olan Tenten, köpeği Milu’yla birlikte çıktığı her tehlikeli serüvende kahramanca işlere imza atar. Dünyanın her yerine, hatta Ay’a bile gider. Düştüğü tehlikeli durumlardan zekâsı ve şansıyla kurtulur. Dizinin farklı kitaplarında Tenten’e alaycı ve kaba kişiliğiyle Kaptan Haddok, icatlarıyla Profesör Turnösol ve sakar dedektifler Dupond ve Dupont eşlik eder.
Gerçek veya kurgusal bir mekânda, müthiş ayrıntılarla anlatılan serüvenler Hergé’nin kusursuz çizgileriyle birleşerek bir çizgi romandan fazlasını veriyor.