Pdf Kitap Arşivi

Tenin Gözleri Pdf indir

Tenin Gözleri pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Tenin Gözleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Tenin Gözleri kitabı yazar Junahi Pallasmaa tarafından kaleme alınmıştır. Tenin Gözleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Tenin Gözleri kitabın YEM Yayın tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tenin Gözleri pdf oku, Tenin Gözleri PDF yandex, Tenin Gözleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tenin Gözleri PDF Oku

Mimarlık esin verir, bağlanma yaratır, yaşamı berkitir. Peki, o halde kâğıt üzerinde veya bilgisayar ekranında iyi görünen eskizler “ten”e büründüklerinde nasıl oluyor da bu kadar düş kırıcı olabiliyor?

Juhani Pallasmaa’ya göre sorun, mimarlık pratiği ve eğitim hayatına nüfuz etmiş olan bugünün teknoloji eksenli tüketici kültüründe görsellik alanının başatlığından kaynaklanıyor. Dünya deneyimimiz beş duyunun bileşimiyle şekillenir, oysa çağımızda mimarlık büyük ölçüde yalnızca bir duyu -görme- gözetilerek yapılıyor. Diğer duyu alanlarının bastırılması çevremizi yoksullaştırarak yalıtılmışlık ve yabancılaşma duygusu yaratıyor.

Tenin Gözleri’nin ilk yayımlanışından bu yana, hem mimarlık felsefesi hem de mimarlık öğretimi alanında bedenin ve duyuların rolüne yönelik ilgi gitgide büyüdü. Bunun üzerine yazar, çığır açan kitabını 2005’te gözden geçirip savlarını pekiştirdi. Elinizdeki bu geliştirilmiş basım, mimarlara ve öğrencilere bütüncül bir mimarlık arayışında esin kaynağı olmayı ve genel okurun dünyayı algılama şekilini zenginleştirmeyi bugün de sürdürüyor.

Sayfa Sayısı: 90

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu