1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Temel Tasarım Pdf indir

Temel Tasarım Pdf indir
0

Temel Tasarım pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Temel Tasarım kitap ile ilgili özet bilgiler. Temel Tasarım kitabı yazar Ali Seylan tarafından kaleme alınmıştır. Temel Tasarım kitabı 16,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Temel Tasarım kitabın Türkçe YEM Yayın tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Temel Tasarım pdf oku, Temel Tasarım PDF yandex, Temel Tasarım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Temel Tasarım PDF Oku

YEM Yayın’ın, güzel sanatlar, mimarlık ve tasarım eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının akademik programlarında temel oluşturucu, hazırlayıcı bir işlevi yerine getirmeyi amacında olan Temel Tasarım adlı yeni kitabı çıktı.

Temel Tasarım kitabında “Temel Tasarım” eğitiminin amacı, işlevi ve bugün nasıl bilinmesi gerektiği; tarihte ilk kez programında bulunduğu Bauhaus’tan günümüze tarihsel bir projeksiyonla değerlendirilmektedir.

Bilim ve sanatın temel dinamiğini, bu etkinlik alanlarının öznesi olan insanın nesne ile etkileşimi oluşturmaktadır. Bu bağlamda kitapta, insanın nesneyi kavramasında, tüm varoluşsal çabalarında belirleyici olan potansiyelleri, yaratıcı edimlerine baz oluşturan algı mekanizmaları ve işleyişi ele alınmakta; tüm algı girdileri içinde en yüksek orana sahip olan görsel algı konusu, görsel sanatlara da temel oluşturan yapısıyla geniş bir şekilde bir biçimde incelenmektedir. 

Kitapta, “Temel Tasarım” eğitimi özü gereği, kurallara, önyargılara, gelenekselleşen ve sıradanlaşan eğitim yaklaşımlarına karşı; geleceğe hazırlayan ve sürekli olarak yenilenmeyi gerektiren bir temel disiplin olarak gösterilmeye çalışılmaktadır. Temel kavramlar, bir tanım kalıbına sığmayacak, bir yönerge oluşturmayacak biçimde tartışılmaya çalışılmış, örnekler ise yalnızca konuyu ifade etmede açıklayıcı olmaları yönünden seçilmiştir.