1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları Pdf indir

Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları Pdf indir
0

Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları kitap ile ilgili özet bilgiler. Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları kitabı yazar Steven Weinberg Richard P. Feynman tarafından kaleme alınmıştır. Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları pdf oku, Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları PDF yandex, Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Temel Parçacıklar ve Fizik Yasaları PDF Oku

Yirminci yüzyılda en mühim iki kavramsal ilerleme, şüphesiz görelilik ve kuantum mekaniğidir. Bu ikisini tek parça halinde birleştiren bir kuram geliştirme uğraşı, zor ve halen süregelen bir meydan okumadır. Elinizdeki bu kitapta, Richard Feynman ve Steven Weinberg gibi seçkin iki kuramsal fizikçi, bu temanın merak uyandırıcı yanlarını incelemektedir. Kuantum Elektrodinamiğinin kurucularından Paul Adrien Maurice Dirac’ın anısına tertip edilen bu konferansta, Richard Feynman karşı-parçacıkların doğasını, özellikle kuantum mekaniksel spin ile istatistik içindeki ilişkiyi ifade etmektedir. Steven Weinberg ise bu anma konuşmasında, Einstein’ın kütleçekim kuramının fiziğin en son yasalarıyla nasıl uzlaştırılabileceği ile ilgiliki son düşünceleri tartışmaktadır. Nobel sahibi bu iki kuramsal fizikçi, temel fizik incelemelerina muazzam katkılarda bulunmuşlardır; bunun bunun yanında bilimin halka ulaştırılmasına yaptıkları hizmetler de yadsınamaz. Çağdaş fiziğin gelişmesiyle ilgilenen herkes için, büyüleyici bir kitap olacaktır bu.

“…bütün fizik okurlarının kütüphanelerinde görmek isteyecekleri bir kitap.”
-New Scientist-

“Kitabın yazarları olan Nobel ödüllü fizikçiler, hem temel bilimlere hem de bilimin popülerlerşemesine büyük katkılar yapmışlardır. Modern fizikle ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap.”
-Reader’s Warehouse-

“Bu kitabın içeriği on senelerca taze kalacak.”
-International Journal of High-Energy Physics-

Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık