1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Temel Kimdir? Pdf indir

Temel Kimdir? Pdf indir
0

Temel Kimdir? pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Temel Kimdir? kitap ile ilgili özet bilgiler. Temel Kimdir? kitabı yazar Ömer Asan tarafından kaleme alınmıştır. Temel Kimdir? kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Temel Kimdir? kitabın Heyamola Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Temel Kimdir? pdf oku, Temel Kimdir? PDF yandex, Temel Kimdir? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Temel Kimdir? PDF Oku

“Temel’e ait olmayan, montaj, çeviri, yakıştırma kokan fıkraların arada bir maksadı aşan etki yarattığına ve halkın tepkisini çektiğine birkaç defa şahit olduk. Elinizdeki alçak gönüllü kitapla hem böylesi yanlış anlamaları azaltmak, hem de Temel’in yalnızca bir fıkra kahramanı olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Temel, Fadime’nin eşi, babası, kardeşi, olmasının bunun yanında öğrenci, gazeteci, eylemci, öğretmen, iş adamı, imam, fotoğrafçı, mimar, yapı ustası, futbolcu, antrenör, doktor, araştırmacı, edebiyatçı, tulumcu, kemençeci, sendikacı, politikacı, balıkçı, arıcı, yaylacı..” Temel ve Fadime’nin ayrı ayrı, birlikte oynadıkları oyun çeşitlerine özellikle göz atın; anlayana Hopa’dan Sinop’a kadar oynanan yüzlerce oyun..

Fıkra kahramanı Temel özelinde, Nasreddin Hoca’nın Karadenizli olabileceğine, (Temel’in akrabası, belki de Oflu hocaların atası) dair ciddi emareler var. Alınganlık yok; Nasreddin Hoca’yı sahiplenmek bir onurdur. Türk halk kültürünün en mühim temsilcisi olan Nasreddin Hoca’nın Karadenizli Rumların fıkralarında Molastradina (Molla Nasreddin’in Rumca telaffuzu) olarak yer alması, onun yalnızca Türk dünyasını değil, zamanında başkalarını da etkileyen bir filozof olduğunun mühim bir göstergesidir. Dolayısıyla, böylesi ülkeler arası bir kimliğin oluşmasında Temel’in lokomotif bir rol oynayıp oynamadığını araştırmak da öncelikli görevlerimizdendir.

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: Heyamola Yayınları