1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tehlikeli Tırmanış Pdf indir

Tehlikeli Tırmanış Pdf indir
0

Tehlikeli Tırmanış pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Tehlikeli Tırmanış kitap ile ilgili özet bilgiler. Tehlikeli Tırmanış kitabı yazar Hakan Bulgurlu tarafından kaleme alınmıştır. Tehlikeli Tırmanış kitabı 240 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan Tehlikeli Tırmanış kitabın 1. Basım Mundi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tehlikeli Tırmanış pdf oku, Tehlikeli Tırmanış PDF yandex, Tehlikeli Tırmanış PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tehlikeli Tırmanış PDF Oku

“23 Mayıs 2019 tarihinde, Everest’in zirvesine ulaşabilen birkaç bin şanslı insandan biri oldum. Dünyanın en yüksek dağının zirvesinde durmak, doğanın hayranlık uyandıran kuvvetine şahit olmak insana kibrini unutturan bir tecrübe.

Everest’e tırmanmak istememin birkaç sebebi vardı: iklim değişikliğinin yıkıcı tesirini göstermek için çevresel konulara odaklanmak, insanlara örnek olmak ve karşı karşıya geldiğımız problemlere pratik çözümler aramak.

Yaptığım yolculukla, doğaya verdiğimiz zararı gözler önüne sermek, kaleme aldığım bu kitapta ise hem zirveye çıkarken karşı karşıya geldiğım zorlukları hem de gezegenimizi ve insanlığın geleceğini koruma hususunda hepimizin karşı karşıya geldiğı zorlukları anlatmak istedim.”

 

Hakan Bulgurlu

 

 

HAKAN BULGURLU, 1972’de Oslo’da dünyaya geldi. Dağların ihtişamıyla ilk kez Norveç’te tanışırken, deniz ve okyanuslara olan tutkusu çocukluğunu geçirdiği Büyükada’da filizlendi. Küçük yaşlarda Kapalıçarşı’da ticaretin temellerini öğrendikten sonra, lisans eğitimini Texas Üniversitesi Ekonomi ve Makine Mühendisliği bölümlerinde bitirdi. Northwestern Üniversitesi ile Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yaptıktan sonra profesyonel kariyerine Hong Kong’da başladı; 13 yıl yaşadığı bu coğrafyada Uzakdoğu’nun tarihini, kültürünü, iş yapış şekilini ve bireylerinı yakında zamandan tanıma fırsatı buldu. Hakan Bulgurlu, bugün ülkeler arası arenada ileri gelen bir işinsanı, iklim ve çevre aktivisti; 2015 senesinden bu yana Arçelik’te CEO olarak görev yapıyor ve çevre, sürdürülebilir iş modelleri ve amaç odaklı stratejiler hususunda ileri gelen fikir önderleri içinde yer alıyor. İklim krizi hususunda farkındalık yaratma misyonu için 2019 senesinde dünyanın en yüksek zirveleri içinde bulunan Everest’e ve Aconcagua’ya tırmandı. Bulgurlu, düşük karbon ekonomisine geçişi desteklemek için Dünya Bankası bünyesinde kurulan Karbon Fiyatlaması Komisyonu’nda üye olarak yer alıyor. Avrupa’daki inovasyon sürecini hızlandırma hedefiyle kurulan Amstel Dialogues’un da kurucu üyeleri içinde bulunan Bulgurlu, Young Presidents’ Organization tarafından da 2021 senesinde, amaç odaklı önderliğiyle küresel etki ödülüne aday gösterilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.