1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tebeşir Pdf indir

Tebeşir Pdf indir
0

Tebeşir pdf indir, Karikatür türünde kaleme alınan Tebeşir kitap ile ilgili özet bilgiler. Tebeşir kitabı yazar Şükrü Kızılot tarafından kaleme alınmıştır. Tebeşir kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Tebeşir kitabın Yaklaşım Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tebeşir pdf oku, Tebeşir PDF yandex, Tebeşir PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tebeşir PDF Oku

Elinizde bulunan “Tebeşir”, dokuzuncu mizah kitabım oldu. “Her yıl bir kitap” derken, sayı giderek artıyor… Kitaplar insanın çocuğu gibi olduğu için değişik bir mutluluk kaynağı. Bu yönüyle, hepsi birbirinden farklı “70’i aşan çocuğum” oldu. Birincisini, üniversitede öğrenci iken çıkardığım, mali konularla alakalı kitaplarımın sayısı 60’a yaklaştı. Lakin hiçbiri “mizah kitapları kadar” ilgi görmedi. Nedenine gelince, mizah kitaplarının hitap ettiği kitle (çocuklar da dahil), çok geniş bir kesimi kapsıyor. Öyle olunca kısa süre içinde baskı üzerine baskı yapıyor.
Kitapta bulunan olaylar, fıkralar ve anekdotların bir özelliği de; deği­şik zaman ve mekanlarda anlatıldığında, havayı yumuşatıp ortamı değiştirmesi ve orada bulunanların ilgisini artırması… Günlük yaşamın yoğun koşuşturması içinde insanın, yemek ve iç­mek kadar neşelenmeye de ihtiyacı oluyor. Özellikle yoğun bir tempo içinde çalışan ve stresli ortamda bulunanlar için bu çok daha mühim. Kitabı hazırlarken; başta vergiler olmak üzere, değişik yasalarla alakalı çok sayıda konu ve hayretlik olayı, öte yandan gülünç yönleriyle ortaya koymayı diğer yandan da “güleriz ağlanacak halimize” sözünde olduğu gibi, okuyanları düşündürmeyi amaçladım. Ayrıca, sayfalara serpiştirilen “güzel sözler”in de ilginizi çekeceğine inanıyorum.
Bunun yanı sıra, kitabın daha rahat okunabilmesini sağlamak maksadıyla; konu, fıkra ve anekdotlarla ilişkili olabilecek çok sayıda karikatür ve resime yer verdim. Bu yönüyle de “diğer kitaplardan farklı” oldu.
Her zaman olduğu gibi, bu kitabın hazırlanmasında da benim adeta sağ kolum sevgili Gülsen Karagöz’ün büyük katkısı oldu. Ayrıca sevgili Elvan Bal, Sultan Gökdemir ve Samet Kılıç kitabın son şeklini alması, karikatür ve fotoğraflarla sayfa mizampajlarının hazırlanmasında büyük çaba gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra isimlerini burada sıralayamayacağım, yüzlerce okuyucum fıkra, anekdot ve güzel sözler göndererek, karşı karşıya geldikları enteresan hadiseleri aktararak çok mühim katkıda bulundular. Onlara da bunun bunun yanında teşekkür ediyorum.
İlgi ile okuyabileceğiniz güzel bir kitap hazırlayabildimse, ne mutlu bana…
Sevgi ve Saygılarımla…

Prof. Dr. Şükrü Kızılot

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yaklaşım Yayıncılık