1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Taştan Klavyeye Linç Pdf indir

Taştan Klavyeye Linç Pdf indir
0

Taştan Klavyeye Linç pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Taştan Klavyeye Linç kitap ile ilgili özet bilgiler. Taştan Klavyeye Linç kitabı yazar Erdem Dağdemir Muhittin Imıl tarafından kaleme alınmıştır. Taştan Klavyeye Linç kitabı 104 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Taştan Klavyeye Linç kitabın 1. Basım Vadi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Taştan Klavyeye Linç pdf oku, Taştan Klavyeye Linç PDF yandex, Taştan Klavyeye Linç PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Taştan Klavyeye Linç PDF Oku

“İçinizde kim günahsızsa, ilk taşı o atsın!”
(Yuhanna 8: 7)

Kurtlukta düşeni yemek kanundur. Medeniyet çizgisinde koşar adım ilerlediğimize inanırken, bütün gelişmişliğe rağmen arka planda hâlâ bu kurt yasasına mı tabiyiz? “İnsan insanın kurdudur” manasına gelen ünlü Latince terim “homo homini lupus”, ilerlemenin eriştiği düzey göz önüne alındığında söylendiği çağdaki gerçekliğini koruyor mu? En gelişmiş toplumlarda dahi ilk fırsatta hortlayarak kendini gösteren kitle ruhu, nasıl bu kadar acımasız ve kıyıcı bir potansiyele sahip olabiliyor? Ahlak, kültür veya bütün kurumlarıyla devlet bu ilkel kolektif tutumu evcilleştirmeye yetmedi mi? Sanal dünya, içimizdeki vahşi kurtları biraz olsun evcilleştirebildi mi?
Elinizdeki kitap, şekil değiştirmekle birlikte içinde barındırdığı vahşetten fazla bir şey kaybetmeyen toplu yok etme arzusu veya kolektif histeriyi anlama ve anlamlandırma çabasından ibarettir. Linç kavramının tarihsel seyri, gerekçe, aktör ve edimleriyle birlikte sistematik yapısı, başlangıç ve bitişi içinde izlediği yolu irdelediğinizde bazı şablonların tekerrür ettiğine şahit olacaksınız. Hatta bireyin evreni etrafında döndürdüğü postmodern dünya çapında şekil değiştirerek sanal hâle gelse dahi lincin kadim zamanlardan beri değişmeyen yüzünü göreceksiniz. Analiz edilen bir çok yönüyle alanyazında ilk olduğunu değerlendirdiğimiz kitabın okuyucuya ışık, bir kolektif histeri türü olan lincin önlenmesi çabalarına da destek olması ümidiyle…