1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler Pdf indir

Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler Pdf indir
0

Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler pdf indir, Müzeler türünde kaleme alınan Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler kitap ile ilgili özet bilgiler. Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler kitabı yazar Hatice Opak Bilgin tarafından kaleme alınmıştır. Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler kitabın İştirak Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler pdf oku, Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler PDF yandex, Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler PDF Oku

Tarihi olmayan milletlerin geleceğinin olamayacağı söylenir. Bir milletin tarihsel kimliğinin en mühim bileşeni ise, onun insanlık kültürüne kattıkları, ama kendine özgü yaşam şekilidir; daha doğru ifade ile kültürel gen haritasıdır. Milletlerin, özellikle de köklü bir tarihe sahip halkların kültürel genleri binlerce yıl zaman diliminde meydana gelir, dönüşmeleri, yeni kimlik kazanmaları da yine binlerce yılı alır. Tarihsel-Kültürel kimliğimizi, geçmişimizi, içinden geçtiğimiz dönemi bu gözle değerlendirmeliyiz.

Kültürel kimliği en açık olgularla görülmektediran ise, şimdilerde müzelerdir. Müzecilik geleneği bizde, modernleşmenin bir bileşeni olarak Cumhuriyetle başlamıştır dersek yanlış bir şey söylemiş olmayız.

Gazeteci-Yazar Hatice Opak Bilgin, amatör bir heyecanla, Türkiye’nin en başta da İstanbul’un müzelerini gezerek, bu kitapta bizlere tanıtıyor. Kitap adeta bir müze rehberi niteliği taşıyor, ama kuru bilgilerden oluşmuyor. Okudukça tarihimiz gözümüzde yeniden canlanıyor, size müzeleri gezme heyecanı aşılıyor. Tarihsel-Kültürel Birkimimiz MÜZELER kitabı, tarihimize ve kültürümüze yabancılaşmamış, ona hoyratça bakmayan herkesin kitaplığında bulunması gerekir.

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: İştirak Yayınları