1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap Pdf indir

Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap Pdf indir
0

Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap kitap ile ilgili özet bilgiler. Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap kitabın Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap pdf oku, Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap PDF yandex, Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tanzimattan Günümüze Türk Düşünürleri 7 Cilt 8 Kitap PDF Oku

Bu hacimli eseri hazırlamaktaki ilk hedefimiz, yeni nesillerimizin dedelerinin ve babalarının yakın geçmişte ortaya koydukları yaratıcı düşünceleriyle buluşmalarını sağlamak; her şeyi kendi gözleriyle görüp kendi akıllarıyla düşünmelerini elde etmek ve kendi ürettikleri fikirlerini kendilerinin tedavüle sürmelerine yardımcı olmaktır. Bu hususta önce aklımızı Batı’ya kiraya vermeyeceğiz yahut onların aklını ödünç olarak alıp üzerine yatmayacağız. Çünkü yalnızca onlar düşünmüyorlar, biz de düşünüyoruz, biz de “imal-i fikir”de yer alıyoruz.

Bugün Türkiye, dünya çapındaki düşünce gündemini tespit ve tayin eden merkezde değil “çevre”de bulunmakta ve çoğu zaman merkezin tespit ettiği gündemlere bağlı olarak çevre durumunda hareket etmektedir.

Bundan dolayı ikinci hedefimiz, çevreden çıkıp merkezde yer almanın yolunun açılmasına yardımcı olmaktır. Aynı zamanda tarihte elemanı bulunduğumuz medeniyetimizin alternatif olarak ihyasına yardımcı olmak ve onun yeniden inşasında düşünce yaşamımızın katkısını sağlamaktır.

Bu kitap, çağdaş Türk Düşüncesinin dünya düşünce arenasında görücüye çıkacak güçte olduğunu ortaya koymayı da amaçlamıştır. Düşünce yaşamımızın “kendi tabii mecrası”na doğru gelişmesi devam ederse Türk düşüncesinin daha yeni ve daha özgün düşünceler üreterek dünya düşüncesine mühim katkı sağlayacağı muhakkaktır. Artık biz de Batılı düşünürlerin düşüncelerine göre kendimizi değerlendirme dönemini geride bırakarak, eskiden olduğu gibi, onların da bizim düşünce mahsullerimize bakarak kendi düşüncelerini değerlendirecekleri düzeyyi hedef almalı, poblemlerimızı kendimiz çözmeye yönelirken, ortaya koyacağımız çözüm tekliflerinin bunun yanı sıra başka toplumlar ve medeniyetler için de bir ufuk açabileceğinin farkında olmalı, böylece yeni ve evrensel fikirlerimizi daha çok üretme dönemlerine geçmeliyiz.

Sayfa Sayısı: 5038

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık