1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi Pdf indir

Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi Pdf indir
0

Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi pdf indir, türünde kaleme alınan Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi kitap ile ilgili özet bilgiler. Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi kitabı yazar Marcel Brion tarafından kaleme alınmıştır. Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi kitabın Parola Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi pdf oku, Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi PDF yandex, Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tanrı’nın Kırbacı Attila-Hunların Gelişi PDF Oku

Günaha batan Hristiyanları cezalandırmak için Tanrı’nın gönderdiğine inanılan Attila’nın hayat hikayesi…

Batılılar tarafından Tanrı’nın kılıcı/kırbacı olarak isimlendirilen Attila, başta Macaristan olmak üzere Turan coğrafyasında en büyük Hun-Türk hükümdarlarından biri olarak kabul görmektedir. Efsanelerle örülmüş yaşamı bir çok millet tarafından benimsenerek destanlarına alınmıştır. Kimine göre adil, kimine göre gaddar olarak tanımlanan Attila’nın üzerindeki sis perdesi her geçen gün aydınlanmaktadır.

Attila’nın talihine mukadderatın bağladığı, başlıca şahsiyetler, ondan kısa zaman sonra öldüler. Hunların yarattığı korkunç gürültü sönüp gitti. Milletler tekrar eski yerlerini aldı. Sanki Attila dünyaya gelmemiş gibi âlem yine eski haline döndü.

Saz şairleri onun maceralarını terennüm etti. Şan ve şerefinin hikâyesi araba yollarını takip etti.

Harap olmuş şehirler duvarlarını kaldırdı. Bir daha ot bitmeyecek tarlalar yeni mahsuller verdi. Attila’nın vücudu, Avrupa ile Asya’nın hazineleri altında ağır ağır erirken, onun etrafını bir bir sarmaya başladı.

İhtimal ki genç Hun kabile reisi, göklerin dört köşesine, Attila gibi mağlûbiyet bilmez bir ok germek arzusunu daha şimdiden besliyor ve süvarilerini büyük fütuhat için dörtnala koşturmak istiyor ve Attila’nın büyük ve geniş ruhunu yaşamak ve yaşattırmak hayaline kapılıyordu!