1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Tanrıbilimsel Politik İnceleme Pdf indir

Tanrıbilimsel Politik İnceleme Pdf indir
0

Tanrıbilimsel Politik İnceleme pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Tanrıbilimsel Politik İnceleme kitap ile ilgili özet bilgiler. Tanrıbilimsel Politik İnceleme kitabı yazar Benedictus De Spinoza tarafından kaleme alınmıştır. Tanrıbilimsel Politik İnceleme kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Tanrıbilimsel Politik İnceleme kitabın Biblos tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tanrıbilimsel Politik İnceleme pdf oku, Tanrıbilimsel Politik İnceleme PDF yandex, Tanrıbilimsel Politik İnceleme PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tanrıbilimsel Politik İnceleme PDF Oku

Spinoza’nın Tanrıbilimsel Politik İnceleme’si (1670) erken dönem Modern Çağ’ın en mühim felsefe yapıtlarından biri. Spinoza, incelemesinde hem yazarlarının hem de yorumcularının yanılabilirliğini göstererek Kutsal Kitap’ın derlenmesi ve aktarılmasının tarihi koşullarını konu ediniyor. Özgür sorgulama hakkının bir devletin güvenlik ve refahı için yalnızca uygun değil, aslında gerekli olduğundan ve böyle bir özgürlüğün en iyi, bireylerin özgür bırakılırken dini örgütlerin seküler erkin boyunduruğu altına alındığı cumhuriyetçi ve demokratik bir devlette sergileneceğinden söz ediyor. İncelemesi, onu takip eden politik düşünceyi ve Aydınlanma Felsefesi’ni derinden etkilemiştir.

…Yönetimin amacı insanları rasyonel varlıklardan dört ayaklı hayvanlara veya kuklalara dönüştürmek değil, onların akıl ve bedenlerini güven içinde geliştirebilir ve özgür biçimde akıllarını kullanabilir hale getirmektir. Aslını söylemek gerekirse yönetimin gerçek amacı özgürlüktür.

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Biblos