1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tanrı Mitleri Pdf indir

Tanrı Mitleri Pdf indir
0

Tanrı Mitleri pdf indir, türünde kaleme alınan Tanrı Mitleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Tanrı Mitleri kitabı yazar David Leeming Jake Page tarafından kaleme alınmıştır. Tanrı Mitleri kitabı 224 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Tanrı Mitleri kitabın 1. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tanrı Mitleri pdf oku, Tanrı Mitleri PDF yandex, Tanrı Mitleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tanrı Mitleri PDF Oku

Dünyadaki her şeye hükmeden, her şeyi veren ve her şeyi alan Tanrıçaların zamanı geride kalıyordu. Şimdi, her şeyin mutlak hâkimi olmak üzere var olan, yeri ve göğü birbirinden ayıran, hatta bütün fazlalıkları eleyip tek başına kâinata hükmedecek tek bir Tanrı’ya giden yolda Tanrıların dönemi başlıyordu.

Hayatın simgesi, doğurgan Tanrıçaların güçlü, otoriter ve kimi zaman bir hayli çapkın, zalim eşleri, erkek kardeşleri veya babaları Tanrılar; insan cinselliğinin ilk güçlü simgesi Zeus’tan, mitolojinin en oyuncu tanrısı Loki’ye, Afrikalı muzip örümcek tanrı Anansi’den, insanlarla alay etmeyi seven Krişna-Vişnu’ya, tarihin tüm hilebazlarının öyküsüdür bu kitap…

Tanrı Mitleri, hâlâ gün ışığında parlayanlarla tarihin gölgelerinde saklanan kadim ilahları buluşturuyor. Ataerkilliğin panteonları ele geçirip eril gücü yüceltmeye başladığı zamanlardan, semavi dinlerinkutsallığına uzanan, yüzlerce yıllık bir ilerleyişi hikâye ediyor.