1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tanrı Matematikçi Mi? Pdf indir

Tanrı Matematikçi Mi? Pdf indir
0

Tanrı Matematikçi Mi? pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Tanrı Matematikçi Mi? kitap ile ilgili özet bilgiler. Tanrı Matematikçi Mi? kitabı yazar Mario Livio tarafından kaleme alınmıştır. Tanrı Matematikçi Mi? kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Tanrı Matematikçi Mi? kitabın Altın Kitaplar tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tanrı Matematikçi Mi? pdf oku, Tanrı Matematikçi Mi? PDF yandex, Tanrı Matematikçi Mi? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tanrı Matematikçi Mi? PDF Oku

Yukarıdaki sözü Platon söylemişti. Nobel ödüllü Eugene Wigner, “Nasıl olur da matematik doğa yasalarıyla bu denli uyumlu olabilir?” diye sormuştu. Ve yine büyük düşünür Descartes, “Matematiksel olarak ispatlanamayan hiçbir şeyi doğru olarak kabul etmem!” demişti. Eski çağlardan bu yana tüm bilim insanları, filozoflar, soyut bir disiplinin doğal dünyayı böylesine kolay bir biçimde açıklamasını hayretle karşılamışlardır. Dahası matematik, zamanında bilinmeyen ve bugün varlıkları ispatlanan atom zerrecikleri ve kozmik fenomenler ile ilgili da kehanetlerde bulunmuştur.

Matematik bir buluş mudur yoksa keşfedilmiş bir bilinmeyen mi? Einstein’ın iddia ettiği gibi matematik deneyimlerden bağımsız, insan zihninin ürettiği soyut bir kavram olsaydı, içinde yaşadığımız dünyayı böylesine müthiş ve kesin bir biçimde tarif edebilir miydi? Veya kehanetlerde bulunabilir miydi? Hubble Uzay Teleskopu Bilim Enstitüsü Başkanı Mario Livio, Pisagor’dan günümüze dek uzanan matematiksel düşünceleri inceleyerek, aklımızı kurcalayan soruları zekice yanıtlıyor. Bu harika kitap, insan zihninin derinlikleri ile bilim dünyası içindeki ilişkiyi merak edenler için eşsiz bir rehber olacaktır.

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar