Pdf Kitap Arşivi

Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi Pdf indir

Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi kitabı yazar Feyziye Özberk tarafından kaleme alınmıştır. Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi kitabı 432 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 23 ebatında olan Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi kitabın 1. Basım Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi pdf oku, Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi PDF yandex, Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Talat Paşa – İttihat ve Terakki Tarihi PDF Oku

1908’de başlayan köklü siyasal, toplumsal ve ekonomik değişmeler bir devrimdir.
Cumhuriyet, Talât Paşa’nın ve Atatürk’ün bizlere mirasıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli, Talât Paşa’nın öncülüğünde İttihatçılar yani Jön Türkler tarafından atılmış; bina yine bir Jön Türk olan Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Kemalistlerce tamamlanmıştır. Bu tarihi sürece damgasını vuran en mühim iki ad: Talât Paşa ve Atatürk’tür. Mustafa Kemal Atatürk bu temel tarihi gerçeği bir cümleyle belirtiyor: “Eğer Meşrutiyetler olmasa idi, Cumhuriyet olamazdı.”

Talât Paşa bir örgüt ustasıdır. İttihat ve Terakki’nin beynidir. Simgesidir. Daha doğrusu her şeyidir. Talât Paşa, devrimci bir siyasi örgütü oluşturan, yöneten, geliştiren ve iktidar yolunu açan önderdir. Oluşturduğu örgütlenmeyle Milli Mücadele’ye yaygın bir destek sağlamış, dayanak olmuştur. Milli Mücadele’nin kadrolarının mühim bir kesimi Talât Paşa’yla omuz omuza mücadele etmiş, o ateş içinde pişmişlerdir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu