1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş Pdf indir

Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş Pdf indir
0

Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş kitap ile ilgili özet bilgiler. Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş kitabı yazar Sadık Usta tarafından kaleme alınmıştır. Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş kitabı 400 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 24 ebatında olan Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş kitabın 1. Basım Kafka Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş pdf oku, Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş PDF yandex, Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş PDF Oku

Düşünce Dünyamızda “Daha Fazlasını Bilme” Kıvılcımının Parladığı İlk Andan Bugüne Felsefenin Öyküsü

İnsanı diğer türlerden ayıran en mühim özelliğin düşünme yetisi olduğunu bilsek de bu meziyeti temel alan “felsefe” kavramıyla daima mesafeli bir ilişkimiz olmuştur. Peki, esasen attığımız her adımda bir izi olan bu disiplini araştırma veya yaşamımıza uygulama gayretinden geri durmamıza neden nedir?

Dünyayı Değiştiren Düşünürler adlı kapsamlı felsefe tarihi serisiyle tanıdığımız Sadık Usta, olabilecek en yalın dille insanlığın düşünce tarihini anlatmaya koyulduğu bu yeni seride akla takılan tüm soruları yanıtlıyor. Zihinde şüphe kıvılcımlarının ilk belirişinden bugüne, benzersiz bir öyküyü kaleme alırken felsefe kürsülerinin korkutucu dilinden fersah fersah uzakta durarak okurla müthiş bir sohbete koyuluyor.

Kitabın sayfaları içinde kaybolmadan önce, yazarın hepimizin bilmesini istediği mühim bir mesajı var, büyük bir zevkle iletiyoruz:

Herkes felsefe öğrenebilir; herkes felsefeci ve hatta bazılarımız filozof da olabilir. Bunun için çok şeye gerek yok; yalnızca sorgulamak, araştırmak, merak etmek, derinlemesine okumak, mevcut durumu eleştirmek ve her anlatılana kanmamayı öğrenmek yeterli gelmektedir. Bundan dolayı bu kitap, en başta gençlere ve sonra da felsefeye ilgi duyan her yaştan insana yönelik yazılmıştır.

Eğer felsefenin günlük yaşamda ne işe yaradığını bilmek, felsefi-düşünsel merakınızı gidermek, düşünme yönteminin yasalarını kavramak istiyor veya felsefe yapmanın ne olduğunu düşünüyorsanız bu kitap size göredir.