Pdf Kitap Arşivi

Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) Pdf indir

Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) kitap ile ilgili özet bilgiler. Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) kitabı yazar Muazzez İlmiye Çığ tarafından kaleme alınmıştır. Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) kitabın Kaynak Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) pdf oku, Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) PDF yandex, Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sümerlilerde Tufan Tufan’da Türkler (3. Hamur) PDF Oku

Ünlü Sümeroloğumuz Muazzez İlmeyi Çığ, şimdi de Orta Asya kökenli Tufan efsanesinin izini sürüyor. Tufan konusu, şuana dek bir çok kez ve birkaç açıdan işlenmiş olmasına rağmen, Çığ konuya, şimdiye kadar hiç işlenmemiş bir açıdan yaklaşıyor.
Türklerin Anadolu’ya binlerce yıl önce geldiği tezinden hareket eden yazar, Türklerin Tufan efsanesiyle, Sümerlilerin Tufan destanı içindeki bağlantıları inceliyor. Bunun için Çığ, Asya ve Orta Asya tarihinin derinliklerine dalıyor ve Türkmenlerin, Altay Türklerinin, Kazakların, Azerilerin, Farslıların ve Hintlilerin Tufan efsanelerini Sümer’deki efsaneyle karşı karşıya geldirarak inceliyor. Ayrıca yazar, hem Mezopotamya kaynaklı olan hem de Tevrat ve Kur’an’daki Tufan efsanelerini Sümerlilerinkiyle karşı karşıya geldirıyor. Yazar kitabında Tufan felaketinin hangi coğrafyada olduğu sorununu da tartışıyor ve kendi tezlerini açıklıyor.

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu