1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Sultanı Öldürmek Pdf indir

Sultanı Öldürmek Pdf indir
0

Sultanı Öldürmek pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Sultanı Öldürmek kitap ile ilgili özet bilgiler. Sultanı Öldürmek kitabı yazar Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmıştır. Sultanı Öldürmek kitabı 13,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Sultanı Öldürmek kitabın Türkçe Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sultanı Öldürmek pdf oku, Sultanı Öldürmek PDF yandex, Sultanı Öldürmek PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sultanı Öldürmek PDF Oku

Şah damarından da yakında zamanda bir katil.

Amerika’da yaşayan başarılı tarih profesörü Nüzhet, Fatih zamanında işlendiğini düşündüğü, tarihe bakışı değiştirebilecek büyük bir siyasi cinayeti aydınlatma gayesiyle döndüğü İstanbul’da sapında Fatih Sultan Mehmet’in tuğrası bulunan mektup açacağıyla öldürülür. Nüzhet’in eski sevgilisi, psikojenik füg hastası Müştak’ın katilin bizzat kendisi olabileceğine dair ciddi şüpheleri mevcuttur.

Babalarını öldürmeyen çocuklar hiçbir zaman büyüyemezler

Sultanı Öldürmek, şimdilerde geçen ve postmodern bir anlatıdan izler taşıyan diliyle hayli sürükleyici, zengin bir roman. Ahmet Ümit bu sefer Osmanlı’nın artık bir imparatorluğa dönüştüğü, zaferlerle birlikte daha cazip gelen iktidarı elde etmek için ihanet ve entrikaların yaygınlaştığı bir dönemi hikâyesine fon olarak seçiyor. Geçmişin ve günümüzün katilleri kurguda iç içe geçiyor.

Biri sizi cinayet işlemekle suçladığında deliller bulur, tanıklar gösterir, bunun bir iftira olduğunu ispatlamaya çalışırsınız ama sizi itham eden kişi bizzat kendinizseniz, ne yaparsınız?”