1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri Pdf indir

Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri Pdf indir
0

Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri kitabı yazar Colin Odell Michelle Le Blanc tarafından kaleme alınmıştır. Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri kitabın Kalkedon tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri pdf oku, Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri PDF yandex, Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Stüdyo Ghibli – Hayao Miyazaki ve İsao Takahata Filmleri PDF Oku

Saçları rüzgârda savrulan genç bir cadı annesinin süpürgesini göklere doğru sürüyor. Dev bir robot, onu yüzseneler süren uykusundan uyandıran askerlerin üzerine maden eriyiği boşaltıyor. Şehirli bir işçi, 1960’larda geçen çocukluğunu anıyor. Kobe üzerindeki gökler, ürkmüş bir kalabalığın üzerine ateş püskürten vızıltılı ölüm araçlarıyla doluyor. Gelişmekte olan bir yazar, enteresan bir antika dükkânından ilham alıyor. Seyyah bir savaşçı, savaşla tarumar olmuş bir yerde vahşi bir kurt-çocuktan etkileniyor. Bir grup genç, çalkantılı lise senelerında aşkı ve kaybetmeyi keşfediyor. Bir kızın ailesi, birdenbire salyalar akıtan domuzlara dönüşüyor. Bir baba, bir anlığına da olsa, yerel bir bisikletli çetenin önüne dikilerek süper kahraman gibi davranıyor. İki kız, far gözleri ormanın üzerindeki gökyüzünde sarı çizgiler bırakan sırıtkan bir kedi-otobüsün içinde havada süzülüyor. Tanrılar ve canavarlar. Aşk ve kaybetme. Coşku ve umutsuzluk. Savaşın dehşeti. Çocukça meraklar. Stüdyo Ghibli’nin, kalp atışlarını hız kazandıran, mutluluktan havalara uçuran, enteresan, ürkütücü, tutkulu ve hepsinin ötesinde duygusal dünyasına hoş geldiniz.

Stüdyo Ghibli’nin animasyonları, sinema endüstrisinin en saygıdeğer eserleri içindedır. Başka
hiçbir film stüdyosu saf sinemasal deneyime Ghibli kadar yaklaşamamıştır. Bu stüdyonun kurucuları olan usta animasyoncular Isao Takahata ile Hayao Miyazaki, bugüne dek sayısız şaheser üretmişlerdir. Yaptıkları filmler her yönüyle Japon olmasına karşın işledikleri konular evrenseldir: insanlık, toplum ve çevre sevgisi. Bu kitap Hayao Miyazaki ile Isao Takahata’nın geçmiştekiler de dahil olmak üzere tüm filmlerini incelemekte ve bu filmleri birbirine bağlayan kültürel ve tematik yaklaşımları da keşfetmektedir.

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kalkedon