Felsefe Kitapları

Stoacılık Pdf indir

Stoacılık pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Stoacılık kitap ile ilgili özet bilgiler. Stoacılık kitabı yazar St. George Stock tarafından kaleme alınmıştır. Stoacılık kitabı 96 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Stoacılık kitabın 1. Basım Fol Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Stoacılık pdf oku, Stoacılık PDF yandex, Stoacılık PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Stoacılık PDF Oku

Stoacılar, doğaya uygun bir yaşamı, insanın ulaşabileceği en yüksek yaşamla özdeşleştirir. Doğası gereği akıl sahibi bir canlı olan insanın yapması gereken akla uygun yaşamaktır. Doğanın yoluyla erdemin yolu ise birbirinden ayrı değildir.

Stoacı düstur, erdemli bir yaşam sürmek, doğaya ve/yahut akla uygun yaşamaktır. Aristoteles ve Platon için devletle alakalı olan mutluluk problemi, artık bireyle alakalıdir. Böylelikle felsefe de Stoacılar için ‘yaşama sanatı’ hâline gelir.

Bu kitap Stoacılığa kısa bir giriş yapmaktadır. Zenon’dan Seneca’ya, Cicero’dan Epiktetus’a bu kitap, Stoacılığın etik, mantık, fizik ve retorik anlayışını ana hatlarıyla sağlamaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu