Felsefe Kitapları

Söylemek ve Yapmak Pdf indir

Söylemek ve Yapmak pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Söylemek ve Yapmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Söylemek ve Yapmak kitabı yazar J.L. Austin tarafından kaleme alınmıştır. Söylemek ve Yapmak kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Söylemek ve Yapmak kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Söylemek ve Yapmak pdf oku, Söylemek ve Yapmak PDF yandex, Söylemek ve Yapmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Söylemek ve Yapmak PDF Oku

Diğer felsefe gelenekleri Anglosakson felsefe geleneğine hep belli bir mesafeyle yaklaşmış olmasına rağmen, bu gelenek içinde yetişen J. L. Austin’in kitabı, yalnızca felsefe ve dilbilimde değil, bütün sosyal ve beşeri bilim alanında büyük ses getiren “doğurgan” bir eser oldu. 1962’de yayımlanan bu kitapta geliştirilen kuram, edebiyat eleştirisinden iktisada bir çok alanda yaratıcı çalışmalara esin verdi, Searle, Derrida, Ricoeur, Habermas ve Butler gibi düşünürler tarafından ele alınarak derinleştirildi. Austin’in “bir şey söylemek, bir şey yapmaktır” diye özetlenebilecek bu kuramından yola çıkan Söylemek ve Yapmak felsefeyle, dilbilim ve dil felsefesiyle, edebiyat kuramıyla ilgilenen herkesin kitaplığında bulunması gereken bir klasik.

YAZAR HAKKINDA: John Langshaw Austin, İngiliz filozof. 1911’de Lancaster’da dünyaya geldi, klasik diller okuduğu Oxford Üniversitesi Balliol Collage’ten 1933’te mezun oldu ve aynı yıl Oxford Üniversitesi All Souls’ Collage’te akademik hayata başladı. 1935’te Magdelan Collage’e geçti. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz ve müttefik kuvvetler askeri haber alma teşkilatlarında çalışıp yarbaylığa kadar yükseldi. 1945 senesinde Oxford Üniversitesindeki görevine döndü. 1952’de üniversitenin Ahlak Felsefesi White Kürsüsüne seçildi ve 1960’da ölümüne dek bu görevini sürdürdü.

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu