1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sosyal Kadınlar Partisi Pdf indir

Sosyal Kadınlar Partisi Pdf indir
0

Sosyal Kadınlar Partisi pdf indir, Karikatür türünde kaleme alınan Sosyal Kadınlar Partisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Sosyal Kadınlar Partisi kitabı yazar Rıfat Ilgaz tarafından kaleme alınmıştır. Sosyal Kadınlar Partisi kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Sosyal Kadınlar Partisi kitabın Çınar Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sosyal Kadınlar Partisi pdf oku, Sosyal Kadınlar Partisi PDF yandex, Sosyal Kadınlar Partisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sosyal Kadınlar Partisi PDF Oku

“…Günlük hadiselerin aktüel göz alıcılığına bağlanan, o yüzden de hızlı eskiyen mizah unsurlarından uzak kalmaya çalışıyor.

Bu hikayelerinde, bizdeki mizah dergilerinde bol bol rastladığımız çalakalem ‘şişirmecilikten’ öteye geçebilen kalıcı sanata yönelen bir değer iyice beliriyor. Hikayelerini ‘mizahlık olay’lardan değil de, ‘bireylerin çalışmalı’ yaşantılarından alıyor.

Onda Çehov, O’Henry, Esendal gibilerinde gördüğümüz hikayelerin yapısına oturmuş ölçülü dengeli bir sağlam mizah anlayışı var. Bu mizah, aslında ‘halkının yaşamasında beliren’ değerlerden özünü alıyor.

Rıfat Ilgaz nice senedir yazarlığın çilesini çekmiş, senelerla birlikte işlediği canlı halk Türkçesini evirip çevirerek, kendi gözlemlerini görüşlerini ifade edebilecek kuvvetli bir düzeyye ulaştırmış. Onun kullandığı Türkçe’nin gerçek anlatışında, kıvrak, akıcı, dokunduğu konulara can getiren bir çizgiye ulaştığı görülüyor…”

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 138

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 116

Dili: Türkçe
Yayınevi: Çınar Yayınları