1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Solfej 2 – Türk Halk Müziği Pdf indir

Solfej 2 – Türk Halk Müziği Pdf indir
0

Solfej 2 – Türk Halk Müziği pdf indir, Müzik türünde kaleme alınan Solfej 2 – Türk Halk Müziği kitap ile ilgili özet bilgiler. Solfej 2 – Türk Halk Müziği kitabı yazar Bülent Kılıçaslan tarafından kaleme alınmıştır. Solfej 2 – Türk Halk Müziği kitabı 176 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 19,5 x 27,5 ebatında olan Solfej 2 – Türk Halk Müziği kitabın 1. Basım Ötüken Neşriyat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Solfej 2 – Türk Halk Müziği pdf oku, Solfej 2 – Türk Halk Müziği PDF yandex, Solfej 2 – Türk Halk Müziği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Solfej 2 – Türk Halk Müziği PDF Oku

Türk Halk Müziğimizi çeşitli dış etkilerden koruyarak gelecek kuşaklara aktarmanın en sağlıklı yolu, bu konu ile alakalı yazılı kaynakları geliştirmektir. Bu fikirden yola çıkarak 25 yıllık birikimimizi; Müzik Okulları, Güzel Sanatlar liseleri, Halk Müziği Koroları, bağlama kursları öğrencileri için “Türk Halk Müziği Solfej Metodu 1 ve Türk Halk Müziği Solfej Metodu 2’ye dönüştürdük. Bu aktarım, Halk müziğimizi ve Halk sazlarını öğrenmek isteyenler için 1. cilt başlangıç, 2. Cilt ise daha ileri düzey amacında olanler için iyi temel kaynak niteliğindedir. Bu kitapta da ilk ciltte olduğu gibi; solfej eğitimi basitten başlayıp zora doğru, sıra halinde verilmiştir.

İlk bölümlerde tekrar mahiyetinde müzikle alakalı tanımlar, genel müzik ve kültür bilgileri, solfej eğitimi sürecinde bilinmesi gereken kavramlar bulunmaktadır.

İkinci bölümde ise; ana usuller, birleşik usuller, karma usuller ardı sıra sıralanmıştır. Bu sıralama, öğrencinin konuyu hızlı kavrayabileceği bir düzen içinde verilmiştir. Kitabın son bölümü ise, değişik usul ve makamlardan bir araya gelen eserleri içermektedir. Ayrıca solfej 1 ve 2 kitapları, bağlamada belli bir düzey gelen öğrenciler için repertuar, koro öğrencileri için nota hâkimiyetini geliştirmek yönünden kaynak olarak önerilebilinir.