1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Platon tarafından kaleme alınmıştır. Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şölen – Dostluk – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Platon (Eflatun, İÖ hemen hemen 428 / 7-İÖ hemen hemen
348 / 7); Bugünkü üniversitenin atası sayılan Akademia’nın kurucusu (İÖ 387) ve hocası Sokrates’i konuşturduğu “diyaloglar”la felsefeyi yazıya en iyi aktarmış olan ustalardan biridir.
En tanınmış diyaloglarından Şölen ve Dostluk’ta ise Platon, denebilirse, İnsanlığın anlamaya çalıştığı en temel duygu “sevgi”nin izini sürmektedir.

Sabahattin Eyüboğlu (1908-1973); Hasan Âli Yücel’in kurduğu Tercüme Bürosu’nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en mühim kültür
bireylerindan biridir.
Azra Erhat (1915-1982); Tercüme Bürosu’nun en mühim çevirmenlerindendir. Ortaklaşa yaptığı Homeros ve Hesiodos çevirilerinin bunun yanında, dilimize bir de telif Mitoloji Sözlüğü kazandırmıştır.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2006

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 75

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları