Felsefe Kitapları

Sokrates’in Savunması Pdf indir

Sokrates’in Savunması pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Sokrates’in Savunması kitap ile ilgili özet bilgiler. Sokrates’in Savunması kitabı yazar Platon tarafından kaleme alınmıştır. Sokrates’in Savunması kitabı 12,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Sokrates’in Savunması kitabın Türkçe Ren Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sokrates’in Savunması pdf oku, Sokrates’in Savunması PDF yandex, Sokrates’in Savunması PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sokrates’in Savunması PDF Oku

“Sadece dümdüz ve apaçık konuştuğum için bile nefretlerini kazanacağım. Onların bu nefreti dahi benim haklı ol­duğumu gösteren bir neden değil midir?”

 

Felsefenin yapıtaşlarından Sokrates, ardında yazılı hiçbir kaynak bırakmamış olsa da, öğrencisi Platon sayesinde onun düşüncelerine erişme imkânı buluruz. Sokrates’in Savunması da, onun gençleri olumsuz etkilediğine ve dinsizliğe sevk ettiğine dair iddialar karşısında kendini savunduğu mahkeme konuşmasına dayanır.

Mahkemedeki tanıklardan birisi olan Platon, Sokrates’in ölümünden kısa bir süre sonra bu metni kaleme alarak onu yüzseneler boyu Sokrates ile ilgiliki bilgileri taze kılacak biçimde ölümsüzleştirmiştir.

 

“Benim gitme vaktim yaklaşıyor, artık ayrılmak zorundayız… Ben öleceğim, sizlerse yaşamaya devam edeceksiniz. Hangisinin daha iyi olduğunu yalnızca Tanrı bilir.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu