Pdf Kitap Arşivi

Sivas 1877 Pdf indir

Sivas 1877 pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Sivas 1877 kitap ile ilgili özet bilgiler. Sivas 1877 kitabı yazar Boğos Natanyan tarafından kaleme alınmıştır. Sivas 1877 kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Sivas 1877 kitabın Birzamanlar Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sivas 1877 pdf oku, Sivas 1877 PDF yandex, Sivas 1877 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sivas 1877 PDF Oku

Bu kitabın ana metnini Rahip Boğos Natanyan’ın 1877 senesinde kaleme aldığı bir rapor oluşturmaktadır. 1863 senesinde ilan edilen Ermeni Nizamnamesi’nin tatbik edilip edilmediğini yerinde araştırmak için İstanbul Ermeni Patriği Nerses Varjabedyan tarafından Sivas’a gönderilen Natanyan, Sivas şehri ve bu vilayete bağlı Tokat, Amasya ve Merzifon’u kapsayan bir rapor sunmuştur. Raporda bu bölgedeki Ermeni manastır ve kiliseleri, okulları, mezarlıkları, eğitim ve yardımlaşma dernekleri, halkın yaşam tarzı, gelenekleri, kadınların alışkanlıkları, bölgenin ekonomik durumu, madenleri, kaplıcaları, zanaat ve ticaret yaşamı, ünlü insanları, köprüleri, çeşmeleri ile ilgili ayrıntılı bilgi bulunmaktadır.

Karekin Sırvantsdyants’ın 1879’da yazdığı Toros Ahpar adlı seyahatnamenin Sivas’la alakalı bölümü başta olmak üzere, birden fazla ek metin ve fotoğrafla desteklenen bu kitap, bir zamanların Sivas’ını ve bu şehrin Ermenilerini âdeta yeniden canlandırıyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 560

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Birzamanlar Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu