1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Sırların Sırrı Pdf indir

Sırların Sırrı Pdf indir
0

Sırların Sırrı pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Sırların Sırrı kitap ile ilgili özet bilgiler. Sırların Sırrı kitabı yazar Abdülkadir Geylani tarafından kaleme alınmıştır. Sırların Sırrı kitabı 14×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Sırların Sırrı kitabın Ciltsiz Ehil tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sırların Sırrı pdf oku, Sırların Sırrı PDF yandex, Sırların Sırrı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sırların Sırrı PDF Oku

O halde, ey kardeşler! Kendinize gelin ve töve ile Rabbinizin bağışlamasına koşun. Yola koyulun, bu ruhani kafileler ile birlikte Rabbinize dönün. Yakında yol sona erer ve o aleme gidecek arkadaş bulunamaz. Bizler, bu adi-harap dünyayı arıtmak ve pis nefsani işlerden hoşnut olmak için gelmedik. Zira sizin için endişeli bir beklenti içinde olan Peygamberimiz şöyle buyurmuştur: Üzüntü ve endişem, kıyamete yakın günlerde yaşayacak ümmetim içindir.

Bize indirilen ilim iki çeşittir; zahir ve batın. Yani şeriat ve marifet. Şeriat ile emir zahirimize, marifet ile emir de batınımıza yöneliktir. Böylelikle ikisinin bir araya gelmesinden hakikat ilmi doğar. O, birbirlerine kavuşup karışabilmeleri çin iki büyük su kütlesini serbest bırakmıştır. (Ama) aralarında aşamayacakları bir engel var (Rahman, 55/19-20) ayetinde belirtildiği gibi. Yoksa mücerret zahir ile hakikat elde edilemez ve gayeye ulaşılamaz. Kamil ibadet, ikisiyle de olandır, biriyle olan değil. Ben, cinleri ve insanları yalnızca (beni tanımaları ve) bana kulluk etmeleri için yarattım (Zariyat, 51/56) ayetinde altı çizildiği gibi. Burada bana kulluk etmeleri için’in anlamı, beni tanımaları için’dir. Onu tanımayan bilmeyen birisi, kendisine nasıl kulluk edecektir!?