Edebiyat Kitapları

Sırça Fanus Pdf indir

Sırça Fanus pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Sırça Fanus kitap ile ilgili özet bilgiler. Sırça Fanus kitabı yazar Sylvia Plath tarafından kaleme alınmıştır. Sırça Fanus kitabı 14 x 21 sayfadan oluşmakta olup 256 ile basılmıştır. 2013 ebatında olan Sırça Fanus kitabın Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sırça Fanus pdf oku, Sırça Fanus PDF yandex, Sırça Fanus PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sırça Fanus PDF Oku

Sırça Fanus

Amerikan edebiyatının bayrağını omuzlanan günümüz kadın yazarlarının, çığır açıcı ve ölümsüz bir ilham kaynağı var: Sylvia Plath! “20’nci yüzyıl Amerikan edebiyatının melankolik prensesi” olarak adından söz ettiren Sylvia Plath, ateşli bir cinsiyet eşitliği savunucusu olması ve modern insanın buhranını temsil ettiği kalemi ile bugün hala en fazla konuşulan yazarlar içinde yer alıyor.

Plath’in yaşamına son vermeden hemen önce paylaşımı yaptığı eseri Sırça Fanus; yazarının kısa yaşamını çarpıcı bir biçimde özetlemesi yönünden günümüz toplumuna ve edebiyat dünyasına eşsiz bir kaynak sunuyor. Roman, bunun yanı sıra Amerikan edebiyatının ilk feminist romanı olarak değerlendiriliyor. Sırça Fanus, modern dünyanın acımasızlığına kadın ruhunun inceliği ile tanıklık etmeniz için sizi sayfalarını aralamaya çağırıyor. Bu kitabı okurken, her satırında merak ve merhamet duygunuzun daha da perçinlendiğini hissedeceksiniz.

Bu Cazibeli Şehir, Onun Ruhu için Tuzaklarla Dolu!

Sırça Fanus, başkahramanının kişiliğistik özellikleri ve olay akışı yönünden otobiyografik bir roman olma özelliği taşıyor. Yazarın ana kahramanı olan Esther Greenwood, 19 yaşında New York’a gelerek hayalini kurduğu gibi bir moda dergisinde işe başlıyor. Plath, Esther’i kendi aile yapısı ile birebir aynı koşullarda yetişmiş bir genç kız olarak anlatıyor. Üstelik Esther de edebiyata tutku ile bağlı sanatçı kişiliği ile ön plana çıkıyor.

Şehrin sunduğu avantajlar ile yaşamı köklü bir biçimde değişen Esther, yaşadığı yaşamın onu zamanla uçurumun kenarına sürüklediğini fark ediyor. Daha sonra içinden çıkılmaz bir bunalıma giren genç kız, üniversite senelerından bu yana yaşamını psikolojik olarak yokuş aşağı bir biçimde sürdürüyor. Esther, bu ilk savrulmadan sonraki yaşamında da kimliğini bulma çabaları, yaşamına girip çıkan insanlar, ruhsal tedavi tecrübeleri ve intihar girişimleri içinde gidip geliyor. Peki, Esther sonunda kendini yukarı çekebileceği herhangi bir dal bulabilecek mi dersiniz?

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Slyvia Plath, halen 31 yaşındayken hayata gözlerini yummasına rağmen 20’nci yüzyılın en büyük kadın yazarları içinde belirtiliyor. Yazarın tüm yaşamını içtenlikle aktardığı Sırça Fanus romanını hala okumadıysanız daha fazla geç kalmayın! Bu kıymetli yapıtı hemen sipariş vererek sepete özel avantajlardan yararlanmanın bunun bunun yanındalığını yaşayın. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu