Pdf Kitap Arşivi

Sinemacının Gözü Pdf indir

Sinemacının Gözü pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Sinemacının Gözü kitap ile ilgili özet bilgiler. Sinemacının Gözü kitabı yazar Gustavo Mercado tarafından kaleme alınmıştır. Sinemacının Gözü kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Sinemacının Gözü kitabın Hil Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sinemacının Gözü pdf oku, Sinemacının Gözü PDF yandex, Sinemacının Gözü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sinemacının Gözü PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

Dogville’den Tanrı Kent’e, Gomorra’dan 400 Darbe’ye uzanan büyülü bir sinema şöleni.
Chan-wook Park, Kubrick, Haneke, Almodóvar, Kurosawa, Fassbinder ve daha onlarca sinemacıyı bir araya getiren yahut ayıran detaylar nedir?
Sinemasal kompozisyonlarını nasıl kuruyorlar? Kuralları ne zaman uygulayıp ne zaman yıkarak yeni baştan inşa ediyor ve kendi sinema dillerini oluşturuyorlar?
“Sinemacının Gözü” bir çok renkli fotoğraf ve örnekle beslenen sinematografik bir başyapıt.
Sinema, ucu bucağı olmayan bir sanat dalı.“Bu gelinebilecek en son nokta,” dedikten sonra insanı bu cümleyi defalarca yeniden kurmaya iten, farklı kurgu, anlatı ve görüntü şekilleriyle her daim insanı şaşırtmaya devam eden, tek sınırını hayal gücünün çizdiği özgür bir alan.
Hareketli görüntülerle bir öykü kurgulayıp perdede izlenmesini sağladığınızda, öykünüzle büyülenen, duygusal bağlar kuran ve anlatmak istediklerinizden tam da hayal ettiğiniz gibi anlamlar çıkaran seyirciler ise, bu sanatın büyük ikramiyeleri.Sinemacının Gözü, öykünüzü anlatmak için kuracağınız kompozisyonların, kuvvetli ve unutulmaz görüntüler yaratmasına olanak sağlamak maksadıyla gereken altyapı, bilgi ve teknik gereksinim göz önünde tutularak hazırlanmış yol gösterici bir kılavuz kitap.Gustavo Mercado’nun yüzlerce örnekle beslenen bu özenli çalışması, ele aldığı emsallarin neden ve nasıl başarılı olduklarını anlatıyor ve aynı örneklerle alakalı teknik düşüncelerin eklenmesiyle devam ediyor.
Yazar ardından, örnekler ışığında size kendi özgün sinema dilinizi kurallarla değil, bilginizi ve deneyiminizi o kaideleri yıkarak nasıl kurabileceğinizi açıklıyor.
Sinemayla ilgilenen, bu alanda çalışan, eğitim gören veya sinemacı olmak isteyenlerin ufkunu genişletecek olan Sinemacının Gözü, sinemaseverleri de es geçmiyor. Kullandığı örnek ve açıklamalarla seyredenlerin “Tam da orada öyle hissetmiştim” dediği noktayı ustalıkla bularak, o noktanın sinematografik anlamının, tesirinin ve öneminin önemini vurguluyor.
Sinemacının Gözü’nü okuduktan sonra sinemaya bakışınızın ve algınızın başka bir boyuta ulaşacağına emin olabilirsiniz. Bu deneyime katıldıktan sonra seyrettiğiniz filmleri tekrar seyretmek, seyredemediklerinizin peşine düşmek isteyeceksiniz 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu