1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sinema… ve Unutulmayanlar Pdf indir

Sinema… ve Unutulmayanlar Pdf indir
0

Sinema… ve Unutulmayanlar pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Sinema… ve Unutulmayanlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Sinema… ve Unutulmayanlar kitabı yazar Atilla Dorsay tarafından kaleme alınmıştır. Sinema… ve Unutulmayanlar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Sinema… ve Unutulmayanlar kitabın Remzi Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sinema… ve Unutulmayanlar pdf oku, Sinema… ve Unutulmayanlar PDF yandex, Sinema… ve Unutulmayanlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sinema… ve Unutulmayanlar PDF Oku

Sinemaseverlere ve Sinema Günleri’ni izleyeceklere işinde uzman eleştirmenden usta işi bir kitap…

Sinema… ve Unutulmayanlar, ünlü eleştirmen Atillâ Dorsay’ın sinemanın ileri gelen yerli-yabancı yönetmen ve oyuncularıyla yaptığı söyleşilerin bulunduğu bir tür anı defteri. Dorsay bu söyleşilerde senelerın deneyimiyle ve kendine özgü üslubuyla yönetmen ve oyuncuların yaratıcı kimliklerini ve sanatsal eğilimlerini saptarken bir edebiyat tadı duyumsatmayı da başarıyor.

Alfred Hitchcock, Elia Kazan, Akira Kurosawa, Theo Angelopoulos ve Carlos Saura gibi unutulmayan birden fazla yönetmenin bunun yanında Sinema Günleri’nin bu senekı konuğu Claudia Cardinale ile Jean-Paul Belmondo, Gina Lollobrigida, Luise de Funès, Antonio Banderas gibi oyuncuların da bulunduğu Sinema… ve Unutulmayanlar, bu büyülü dünyanın perdelere yansımayan yönleriyle karşı karşıya geldirıyor bizi…

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi