Pdf Kitap Arşivi

Sinema Üzerine Konuşmalar Pdf indir

Sinema Üzerine Konuşmalar pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Sinema Üzerine Konuşmalar kitap ile ilgili özet bilgiler. Sinema Üzerine Konuşmalar kitabı yazar Jean-Luc Godard tarafından kaleme alınmıştır. Sinema Üzerine Konuşmalar kitabı 80 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Sinema Üzerine Konuşmalar kitabın 1. Basım Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sinema Üzerine Konuşmalar pdf oku, Sinema Üzerine Konuşmalar PDF yandex, Sinema Üzerine Konuşmalar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sinema Üzerine Konuşmalar PDF Oku

Sinema Üzerine Konuşmalar birbirine benzemez iki sinema ustasının iki ayrı buluşmadaki sohbetlerini bir araya getiriyor. Sinema tarihine damgasını vurmuş Godard ile en iyi belgesel film Oscar ödüllü Ophüls yan yana gelince; Yeni Dalga, Godard’ın kült filmleri, Marcel Ophüls’ün Godard’ın da hayranlığını kazanmış babası, yönetmen Max Ophüls’ün kendine özgü kamera hareketleri, sinemanın tarihle ilişkisi, prodüksiyon maliyetleri, “auteur”ün ne olduğu, birlikte çekmeyi planlayıp çekemedikleri filmler gibi konulara dair içten, hınzır, keyifli sohbetler ortaya çıkmakta.

Vincent Lowy ve André Gazut’nün önkelimeleri ve Daniel Cohn-Bendit’in Godard’a dair sonsözüyle.

“Biri, Jean-Luc Godard, Yeni Dalga’nın küresel yıldızı olarak ışıklar altında, diğeri, Marcel Ophüls ise, savaş sonrasının kurucu mitlerini dinamitleme yolunda kararlı bir çalışmayla biraz daha yeraltında.”

Vincent Lowy

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu