1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Şimdi Değilse Ne Zaman? Pdf indir

Şimdi Değilse Ne Zaman? Pdf indir
0

Şimdi Değilse Ne Zaman? pdf indir, Deneme/Yazın türünde kaleme alınan Şimdi Değilse Ne Zaman? kitap ile ilgili özet bilgiler. Şimdi Değilse Ne Zaman? kitabı yazar Bahar Eriş tarafından kaleme alınmıştır. Şimdi Değilse Ne Zaman? kitabı 160 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Şimdi Değilse Ne Zaman? kitabın 1. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şimdi Değilse Ne Zaman? pdf oku, Şimdi Değilse Ne Zaman? PDF yandex, Şimdi Değilse Ne Zaman? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şimdi Değilse Ne Zaman? PDF Oku

Denemeye cesaret edenlere ve deneme cesareti verenlere…

Korkmasaydın Ne Yapardın? kitabıyla yeni bir yola çıkan Bahar Eriş, kuvvetli bir soruyla devam ediyor: “Şimdi değilse ne zaman?”

Kitap insanın ruhunu yükselten tatlı, serin ve derin hikâyelerle dolu.
Bu bir kendini toplama kitabı. Kafasını toplamak, kalbini toplamak, yaşamını toplamak.
İnsanın içine işleyen hikâyeler ile insanın içini işleyen fikirlerden oluşuyor.

Eriş, dokuzuncu kitabında deneme cesaretini onurlandırıyor. Hayatımıza hakim olma çabamıza kafa yoruyor. Modern yaşamın zorlu ikilemlerini sorguluyor: Alışveriş sepetimiz dolu, peki ya ‘ruh sepetimiz’ ne durumda? Doğru insanı bulmak mı, doğru insan olmak mı? Çıldırmış bir dünya çapında sakin, duru ve üretken kalmak olabilecek mü? Koşturmacalarda kaybettiğimiz incelikleri nerede bulabiliriz?

Kitaptaki denemeler ne ile ilgili? Cesaret, çaba, azim, karakter, azın çokluğu, çoğun azlığı, kırılganlığın kudreti, müthiş olmamanın güzelliği, kadınların gücü, dostluk, umut, iyilik üzerine içgörülerden oluşuyor.

İnsan dizleri titrerken de ilerleyebilir mi?
İçedönüklerin dıştan görünmeyen güçleri neler?
Mağdur dili ve edebiyatı kime hizmet eder?
Kadın kadının yurdu mu yoksa kurdu mu?
Kendimize dile getirdiğimiz yalanlar bizi nasıl etkiler?
Kırılganlığın içindeki sarsılmaz güç nedir?
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman var mıdır?