Ders Kitapları

Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça Pdf indir

Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça pdf indir, Aile Çocuk türünde kaleme alınan Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça kitap ile ilgili özet bilgiler. Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça kitabı yazar Martha Moraghan Jablow Nancy Samalin tarafından kaleme alınmıştır. Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça kitabı 320 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça kitabın 1. Basım Buzdağı Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça pdf oku, Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça PDF yandex, Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sevmek Yetmez – Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça PDF Oku

Çocuklarımızı çok seviyoruz, bunda şüphe yok. Lakin sorumluluklarının bilincinde ve kendi kendine yetebilen bireyler yetiştirebiliyor muyuz?

Çocuklarımız sorumluluklarını yerine getirmediklerinde, mızmızlandıklarında, birbirleriyle kavga ettiklerinde, yemeklerini yemediklerinde veya bizi dinlemediklerinde onlara büyük tolerans gösteriyoruz. Bazı zaman de buna gücümüz yetmediğinde, patlıyoruz. Kızıyor, bağırıyor, tehditler savuruyoruz. Sonra da bunları yaptığımız için kendimizden nefret ediyoruz.

Tüm bu sorunlar doğru dili kullanmamamızdan kaynaklanıyor. Çocuklar doğru dili kullanmadığımızda bizi dinlemiyor. Böyle olduğunda da işler sarpa sarıyor. Mesela odasını onun yerine biz toplamak zorunda kalıyoruz. Ama bu hem yorucu hem de sürdürülebilir değil. Ayrıca sonradan kendimizden nefret etmemize neden olacak öfke patlamalarına da neden oluyor.

Doğru iletişim olduğunda ise tüm sorunlar kendiliğinden çözülüyor. Çocuklar ebeveynlerini dinlemeye ve sorumluluklarını yerine getirmeye başlıyor. Anne ve babalar da asıl yapmaları gerekenlere odaklanabiliyor. Öfke patlamaları ve ardından gelen pişmanlıklar ortadan kayboluyor.

Sevmek Yetmez kitabı çocuklarla doğru iletişimi nasıl kuracağımızı anlatıyor. Anlatılan yöntemler onlarca senedir başarıyla uygulanıyor. Kitap, gerçekten yaşanmış sayısız örnek diyalog ve olayı da içinde yer alıyor. Böylelikle anne ve babalar en sık karşı karşıya geldikları durumlara verdikleri yanlış tepkileri görebiliyor ve doğru olanları öğrenebiliyor.

Sürekli çocuklarımızın yanında olamayacağız, karşı karşıya geldikları önüne geçeri onların yerine ortadan kaldıramayacağız. Kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı sevmemiz bunun için yeterli değil. Onlarla doğru ve etkili iletişim kurmayı da bir an evvel öğrenmeliyiz. Hem çocuklarımız hem kendimiz için.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu