Pdf Kitap Arşivi

Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı Pdf indir

Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı pdf indir, Diğer Sanatlar türünde kaleme alınan Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı kitabı yazar Emmanuel Cooper tarafından kaleme alınmıştır. Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı kitabın Karakalem Kitabevi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı pdf oku, Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı PDF yandex, Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Seramik Sır Reçeteleri El Kitabı PDF Oku

Çömlekçiler olarak sırla ilk deneyimimiz genelde ya ticari firmalarca satılan kullanıma hazır sırlarla yahut çömlekçi dostlardan, eğitmenlerden yahut kitap ve dergilerden temin edilen sır reçeteleri ile olmaktadır. Bunlardan istediğimizi seçer, hangi türlerinin kendi özel koşullarımıza veya zevklerimize uyduğuna bakarak bu sırlar üzerinde yoğunlaşır, farklı sır kalınlıklarını, pişirim sıcaklıklarını ve farklı killeri deneriz. Bu kitap 455 temel reçete ve bir o kadar da alternatif sırları içermekte olup çeşitli efektlerin geliştirilebileceği geniş kapsamlı sırları isteyen çömlekçi ve öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Bunlardan bazıları fonksiyonel kullanımlar içindir ve üzerinde çalışılabilecek güvenilir sonuçlar verirler, diğerleri ise çömlekçiye geniş yelpazeli sır efektleri ve dekoratif yüzeylerin eldesi için deneme imkânları sağlamaktadır.

Aynı, iyi bir aşçının bir tarifle başlayıp sonra da onu kendine özgü bir hale getirmesi gibi yaratıcı bir çömlekçide bir sır reçetesini ele alır nasıl kullanılacağını, kontrol edileceğini ve geliştirileceğini öğrenir. Birçok çömlekçi, özellikle ilk etaptaki sırlama süreçlerini biraz korkutucu bulur. Kimin yaptığı belli olmayan malzemeler, fırınlarda yapılan pişirmenin karmaşıklığı, kuru toz karışımlarının yüksek bir sıcaklık ile arada bir çekici arada bir itici olabilen sırlara dönüşmesi bunaltıcı görünebilir. Bazı çömlekçiler ve eğitimcilerin, çömlekçilerin kendi sırlarını kendilerinin oluşturmaları gerektiği hususunda ısrarcı tutumları mevcuttur fakat böyle bir yaklaşım çömlekçilerin yüzsenelerdır sırlar geliştirdiklerini ve bunlardan çok şey öğrendiğimizi, bunları onların bilgileri üzerine kurduğumuzu göz ardı etmektedir. Öyleyse bir çömlekçi için başlangıç noktası olarak sır reçeteleri içeren bir kitaptan daha iyi ne olabilir ki?

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Karakalem Kitabevi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu