Edebiyat Kitapları

Şeker Portakalı Pdf indir

Şeker Portakalı pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Şeker Portakalı kitap ile ilgili özet bilgiler. Şeker Portakalı kitabı yazar Jose Mauro De Vasconcelos tarafından kaleme alınmıştır. Şeker Portakalı kitabı 200 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan Şeker Portakalı kitabın Türkçe Can Çocuk Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şeker Portakalı pdf oku, Şeker Portakalı PDF yandex, Şeker Portakalı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şeker Portakalı PDF Oku

Acı dolu bir hayat sürdürmek ve bunu yaşamın olağan seyri gibi kabul etmek, ta ki hayattaki en gerçek ve karşı konulamaz acının ne olduğunu öğrenene kadar… Şeker Portakalı; yoksulluk ve sevgisizlik içinde yaşayan ufak Zeze’nin dünyasını, okuyucusuna yalnızca minik bir çocuğun gözünden değil, evrensel bir hakikat penceresinden sunuyor. 

Brezilyalı yazar Jose Mauro de Vasconcelos’un 1968’de yayımlanan Şeker Portakalı adlı eseri, yalın anlatımı ve çarpıcı hikâyesiyle dünya edebiyatının unutulmaz başyapıtları içinde yer alıyor. Yazarının yaşamından izler taşıyan eser, bir çocuğun iç dünyasından yola çıkarak tüm insanlığa acıyla yoğrularak olgunlaşmanın ağırlığını duyumsatıyor. 

Gerçekçi anlatımı ve duygu ağırlıklı temasıyla Latin Amerika edebiyatını tüm yönleriyle görülmektediran Şeker Portakalı; saflığı, şefkati ve acıyı eksiksiz bir empati ile iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak.

Saflığın Acıyla Yüzleşmesi

Kitabın başkahramanı Zeze, yaramazlıklarıyla ünlü bir afacan. Mahallelinin “şeytan” olarak andığı bu çocuğu, öğretmeni ise bir “melek” olarak görüyor. Günün birinde Zeze ve ailesi, maddi imkansızlıklar sebebiyle oturdukları evden taşınmak zorunda kalıyor. Zeze, önceleri taşınmalarına çok üzülse de bu durumu yeni taşındıkları evin bahçesindeki şeker portakalı fidanıyla telafi ediyor. Fidan, çok geçmeden Zeze’nin en iyi arkadaşı oluveriyor. 

Zeze bir gün, en büyük hayalini, daha doğrusu yapmayı en fazla istediği yaramazlıklardan birini gerçekleştiriyor. Bu yaptığının bedelini ise mahallede Portekizli adıyla bilinen bir adamdan fena halde dayak yiyerek ödüyor. 

Küçük kahramanımız, başta bu adamdan nefret etse de sonradan onu çok seviyor. Hatta Portekizliyi o kadar çok seviyor ki bu sayede yaramazlığı da bırakıyor. Zamanla ikilinin içinde, baba-oğul ilişkisi gibi bir bağ kuruluyor. Lakin hikayenin sonunda bu bağlılık, Zeze’yi iyileştirdiği kadar onun ömür boyu unutamayacağı bir acıyı da bununla birlikte getirecek. 

Bunu Biliyor muydunuz?

Yazar Jose Mauro de Vasconcelos, ünlü romanı Şeker Portakalı’nı 12 günde tamamlamıştır. 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

 

Yayımlandığı günden bugüne “En Çok Satanlar” listelerindeki yerini koruyan Şeker Portakalı romanını hala okumadıysanız hemen şimdi sepetinize ilave edin! Şeker Portakalı, çocukluğunuzun heyecanlarına ve duygu dünyasına kapılarınızı tekrar aralamanız için bir tık uzağınızda… 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu